ההליך הפלסטי הפופולרי והנפוץ ביותר בישראל, עם אלפי הליכים מסוגו שמתבצעים מדי שנה באחת ממרפאות המומחים הרבות הפזורות ברחבי הארץ. ניתוח אף מצוי בשוק הניתוח הפלסטיים כבר מעל לארבעה עשורים, אך למעשה רק בעשור האחרון הפך לנגיש במיוחד לקהל החפץ בו, וזאת בעיקר בזכות ההתקדמות הרבה שחלה ברפואה הכירורגית. ההתפתחות הטכנולוגית מאפשרת ליהנות מחדירה כירורגית מינימלית לגוף, וכזאת שמלווה בתופעות לוואי מופחתות לצד סיכונים פחותים וכאלה שמאפשרים חזרה מהירה ביותר לשגרה. באם אתם עומדים לפני ההליך, או חושבים לעברו, בהמשך מאמר זה נפרוט בפניכם את מלוא הפרטים הרלוונטיים הנוגעים לו – קריאה מהנה.

ניתוח אף – מאלף ועד תו

השלב הראשון הנוגע לניתוח אף הוא בחירת המומחה שעתיד לבצע את המלאכה. יש להשכיל להבין את החשיבות שבבחירה מושכלת במנתח האף \ מרפאה בהם תבחרו לבסוף לביצוע הניתוח שעתיד לשנות את חייכם מקצה לקצה. יש להקפיד לשקלל מספר נתונים יחד על מנת להגיע ידי הבחירה המוצלחת ביותר, להלן עיקרם:

  • עלות: כמובן שלעלות המוצעת בצד המנתח \ למרפאה משקל רב בעת הבחירה בו, אך יש להבין כי אין בהכרח הדבר מראה על טיבו. אנשים רבים חולמים על מנתחי “סלבס” אשר מציעים את ההליך בסכום גבוה באופן משמעותי לעומת השוק, אך אין בהכרח צורך לעשות כן – ניתן לבחור במנתח מוכר, בעל ניסיון, המציע את ההליך בעלות הממוצעות בשוק. עם זאת, כמובן שאנחנו ממליצים לא לבחור במנתח \ מרפאה המציעים את הניתוח במחירים מגוחכים, וכאלה שהדבר עלול להצביע בצדם על איכות עבודה ירודה.
  • מיקום גיאוגרפי של המרפאה: נתון חשוב שרבים לא מייחסים אליו חשיבות. מומלץ לבחור במנתח \ מרפאה אשר נמצאים בקרבת מקום מגוריכם, או לפחות כזה שנמצא במרחק נסיעה סביר מכם. הסיבה לכך היא הקלת ההגעה למרפאת הרופא באם מתעוררת תחושה לא נעימה במהלך פרק ההחלמה, וכזאת שמחייבת הגעה בהולה למרפאת המומחה.

ביקורות \ חוות דעת: הקפידו לאסוף חוות דעת וביקורות רבות ככל הניתן אודות המנתח \ מרפאה לגבם אתם מתלבטים, אך שימו לב מאילו מקורות אתם דולים את המידע. כמובן שהמומלץ ביותר הוא לשוחח עם מטופלי עבר, אנשים שעברו את הניתוח, באופן אישי ולהבין מהם את המידע, לצד המלצות למנתח מומלץ, לאשורו.

אז מאסתם באפכם, מה עכשיו? השלב השני הוא לעבור בדיקת התאמה לניתוח, אשר מתחלקת לשניים:         1) בדיקה מבנית של חלל האף: טרם ניתוח אף אסתטי יש להבין האם ישנה פגיעה מבנית בתעלות האף, וכזאת שבכוחה ולהפריע, או אף לבטל, למהלך הניתוח. לעיתים ניתן לעבור ניתוח משולב לתיקון פגיעה מבנית (רפואית) לצד אסתטית, אך בדיקה מבנית עודנה מחייבת, ו-2) מילוי שאלון רפואי: חלק נוסף וחשוב במסע בדיקת התאמתכם לניתוח. יש לענות על השאלון המקיף בשום שכל, ולא להחסיר פרטים חשובים הנוגעים להיסטוריה הרפואית שלכם.

משך ניתוח אף עצמו הוא כחצי שעה בלבד, אך מיד לאחריו תכנסו לשלב משך ההחלמה שאורך כמספר שבועות, במהלכו תידרשו להקפיד על נקודות קריטיות הניתנות לכם מצד המנתח וצוותו. מיד לאחר הניתוח יולבש על אפכם סד פלסטיק מיוחד אשר מטרתו הגנה פיזית מפני מכות, וכאלה שבכוחן לגרום להפרעה באיחוי העצמות. 24 השעות שלאחר הניתוח הן הקשות ביותר בכל הנוגע לכאבים, עליהן ניתן להקל על ידי משככי כאבים בעצת הרופא המבצע.