החיים המודרניים בנויים כך שצרכים שונים ממולאים ע”י אנשי מקצוע מתאימים: כשהמזגן לא מצליח לקרר, נזעיק טכנאי מזגנים, כשהשיניים כואבות נלך לרופא שיניים, וכשאנחנו לא מצליחים לממש את הפוטנציאל שלנו או כשהנפש כואבת אך טבעי הוא שנפנה אל פסיכולוג חיפה.

מדוע כל טיפול אצל פסיכולוגים חיפאיים הוא תהליך הוליסטי?

טיפול פסיכולוגי בחיפה הוא תמיד תהליך הוליסטי. גם אם הסיבה לפנייה אל איש המקצוע מתחום ההתנהגות וחקר הנפש היא למשל משבר בעקבות גירושין הרי שגם לנושאים כמו למשל דימוי עצמי, התמודדות עם אובדן וחרדות יש השפעה על מצבו של האדם ועל כן גם הם יעלו במסגרת הטיפול.

באופן דומה כל טיפול אצל פסיכולוג חיפה – גם אם מדובר בטיפול ממוקד וקצר יחסית כמו CBT (טיפול קוגניטיבי התנהגותי) – מציף תכנים שונים ורלוונטיים, ועל כן מצד אחד הופך את התהליך למורכב יותר אך מצד שני הופך אותו גם למתגמל יותר.

באילו מצוקות מטפל פסיכולוג חיפה?

ישנה קשת רחבה של מצוקות שבהן מטפלים פסיכולוגים חיפאיים, וכאמור כל טיפול נוגע בלא מעט נקודות כואבות ומגיע אל מקומות בנפש המטופל/ת שאפשר להעצים.

בין המצוקות הרווחות: חרדות, פוביות, דיכאון, אובדן, זהות מינית, קשיים במערכות יחסים ובפרט בזוגיות, תפקוד מיני לקוי, קשר פרובלמטי בין הורים לילדים, קשיים שמתעוררים בגיל ההתבגרות, לקויות למידה והשפעתן על כל תחומי החיים, דימוי עצמי, הפרעות אכילה, פוסט טראומות ועוד.

מקצועיות, ניסיון ובעיקר חיבור נכון

באופן טבעי כשאנחנו מחפשים פסיכולוג חיפה אנחנו בוחנים את מידת המקצועיות של המטפלים השונים ואת היקף הניסיון שלהם.

גם המלצות, ובפרט כאלה אותנטיות, מעניקות נקודות זכות לפסיכולוג כזה או אחר – אבל ישנו דבר חשוב אף יותר: החיבור הנכון של המטופל/ת עם המטפל/ת.

ללא חיבור שכזה יהיה קשה עד בלתי אפשרי עבור המטופל לחלוק את הקשיים האמיתיים איתם הוא מתמודד ואת הרגשות הכי עמוקים שלו. גם טיפול ממוקד התנהגות כמו CBT לא ימצה את הפוטנציאל שלו ולא ייצור את השינוי המיוחל. בהתאם, כשבוחרים מבין כמה אפשרויות של פסיכולוגים חיפאיים חשוב מאוד לבחור במישהו שמתחברים אליו באמת.