איכות החיים שלנו נמדדת בהרבה מישורים שונים. כולנו רגילים לחשוב שאם יש לנו מכונית טובה, בית טוב ועבודה מכניסה אז איכות החיים שלנו גבוהה מאוד. למעשה, הדבר הכי חשוב לאיכות החיים שלנו הוא הבריאות שלנו. כאשר יש לנו בעיות בריאות אנחנו יכולים לסבול מאוד ולהיות מוגבלים מבחינת הדברים שאנחנו יכולים לעשות. אחת מבעיות הבריאות הנפוצות ביותר בקרב אנשים בני 40+ היא בעיות שיניים. כאשר השיניים שלנו לא בריאות איכות החיים שלנו נפגעת. אנשים רבים עוברים עקירות שיניים וטיפולי שיניים רבים וכתוצאה מכך איכות החיים שלהם נפגעת- הם מתביישים לחייך והם לא יכולים לאכול מה שהם רוצים. השתלות שיניים ורפואת שיניים מתקדמת יכולה להחזיר לאותם אנשים את איכות החיים שלהם.

השתלות שיניים ורפואת שיניים מתקדמת – מה פוגע בבריאות השן?

השתלות שיניים ורפואת שיניים מתקדמת יכולים לסייע לנו ליהנות מסט שיניים חדש. במקום השיניים שעקרו לנו נוכל ליהנות מהשתלה של שיניים בריאות – וכך נוכל לחזור לחייך ולאכול גם מאכלים קשים יותר כמו למשל בשר אדום או מסטיקים. בשביל שלא נזדקק לעוד השתלות שיניים אנחנו חייבים ללמוד לטפל בשיניים שלנו ואנחנו צריכים לדעת מה בדיוק פוגע בבריאות השן שלנו. כנסו ללינק הבא שאולי יעזור לכם קצת ללמוד איך לשמור על בריאות השיניים.

בריאות השן יכולה להיפגע כאשר אנחנו אוכלים מאכלים עתירי סוכר או שותים שתייה ממותקת – מאכלים אלו גורמים להצטברות של חיידקים בשיניים שלנו והחיידקים אוכלים את השן ופוגעים בה.

השתלות שיניים ורפואת שיניים מתקדמת – האם גם מעשנים יכולים לעבור השתלות שיניים?

השתלות שיניים ורפואת שיניים מתקדמת מהווה טיפול מבוקש מאוד עבור אנשים רבים. אחת האוכלוסיות שהשיניים שלהן באופן ברור חולות מאוד היא אוכלוסיית המעשנים. עישון פוגע בבריאות השן והורס אותה. מעשנים רבים נזקקים לטיפולים משקמים לפה שלהם בעקבות העישון המסיבי שלהם. מעשנים יכולים לעבור השתלות שיניים (במידה והם מתאימים להשתלות) אך עליהם לדעת שאם הם לא יפסיקו לעשן גם השיניים שהושתלו להם יוכלו לסבול מנזקים בעקבות העישון.

איך ניתן לשקם את הפה והחניכיים?

בשביל לשקם את הפה והחניכיים לא חייבים לעבור טיפול השתלה של שיניים חדשות. טיפולי משקמים אחרים לפה כוללים טיפולים כמו בניה של שיניים תותבות למשל. שיניים תותבות הן למעשה שיניים מלאכותיות שמלבישים ומורידים אותן מהחניכיים שלנו. רופא שיניים שמתמחה בשיקום הפה מבצע מדידות לפה ולפי המדידות בונה את התבנית של השיניים. שיניים תותבות בנויות מדרך כלל מקרמיקה חזקה במיוחד. כאשר לובשים את השיניים התותבות לא ניתן לזהות שהן שיניים לא אמתיות או מלאכותיות. בשביל לזהות שהשיניים הן שיניים תותבות צריך לדעת מראש שהן לא טבעיות – או לחלופין להיות רופא שיניים. השקעה בבריאות הפה שלנו ובשיקום שלו יכולה לשפר מאוד את איכות החיים שלנו ואת תחושת הביטחון העצמי שלנו.