הרמת סינוס היא טיפול בתוך רפואת השיניים, טיפול שהמטרה שלו היא להוסיף עצם לחלק האחורי של עצם הלסת העליונה. עם השנים מצב השיניים יכול להידרדר ואחת מהתופעות שיכולה להיגרם היא נסיגה של העצם או פגיעה בה. את הרמת הסינוס מבצעים כשמחליטים לשים שתל דנטלי וכשאין מספיק נפח עצם לתפוס עליה את השתל. כלומר, כדי לשים שתל יש צורך שיהיה מבנה יציב שיחזיק אותו ואם עצם הלסת אינה חזקה מספיק יש לבצע פעולה של הרמת סינוס לפני שמבצעים השתלת שיניים.

שיטות של הרמת סינוס

הרמת סינוס פתוחה – בשיטה זו רופא השיניים מבצע פתח בצד החיצוני של הלסת כדי להגיע אל החלל בו יש לטפל. הרופא ירים את הרירית שבחלל הסינוס ויבנה את העצם באופן מלאכותי ולבסוף יסגור את החלל שאותו הוא מילא או בנה. שיטה זו נחשבת למוצלחת יחסית, תקופת ההחלמה נמשכת עד שבוע (בו יש לקחת ימי מחלה) ועד שהאזור הופך לשלם ובנוי עוברים כשמונה חודשים כאשר לאחריהם אפשר לבצע את הנחת השתלים.

הרמת סינוס סגורה – בניגוד לשיטה הפתוחה כאן מבצעים קדח קטן דרכו מגיע הרופא המנתח לאזור שיש לטפל בו. גם כאן הרופא יוצר שכבה נוספת של עצם שמשתלבת תוך כמה חודשים במבנה הלסת. היתרון של טיפול זה הוא שמדובר בטיפול פשוט יותר עבור המטופל, אך כיוון שהוא לא מתאים לכל מצב של לסת לא תמיד אפשר לממש אותו.

הרמת סינוס זעירה – שיטה זו מאפשרת למטופל לעבור טיפול במינימום התערבות ומשתמשים בה בשתל מיוחד שמכיל גם תעלה צדית דרכה מבצע הרופא את ההרמה ההידראולית של רירית הסינוס כשמשתמשים בנוזל מיוחד. כשאפשר לבצע את הרמת הסינוס בשיטה זו היתרון הוא קיצור זמן משמעותי של הטיפול והחלמה מהירה מהטיפול.

הבחירה כיצד לבצע את הטיפול הטוב ביותר להרמה של הסינוס תתקבל לאחר בחינה של האזור כולל ביצוע צילומי הדמיה. הצילומים מאפשרים לרופא השיניים המנתח לדעת מה מצב העצם ובהתאם לניסיון הקודם שלו להמליץ על הטיפול הטוב ביותר עבור המטופל.

מי יכול לבצע את הטיפול

את טיפולי השתלים הדנטליים וטיפולי הרמת סינוס יכול לבצע רופא שיניים מנתח שעבר התמחות בתחום. כלומר, לא מספיק לסיים לימודי רפואת שיניים אלא עליו לעבור התמחות בתחום. הבחירה ברופא השיניים משמעותית לטיפול ולתוצאות שלו ולכן חשוב מאד למצוא רופא בעל ניסיון עשיר בתחום, רופא שיניים קשוב וסבלני שמבין את המטופל עצמו.

במרפאת השיניים של דר’ שרון ינושבסקי אשר ממוקמת בבית יצחק אפשר לקבל טיפולי שיניים מתקדמים כולל גם טיפולי הרמת סינוס. במרפאה ישנו צוות מקצועי ומנוסה וכן כלים מתקדמים וציוד טכנולוגי כמו אמצעי הדמיה שמאפשרים לבצע את כל הטיפולים הנדרשים במקום אחד.