אמיר יקותיאל – בשביל הסטודנטים

עורך הדין אמיר יקותיאל הפתיע לאחרונה במיזם נדל”ן חיובי לטובת הסטודנטים. אחרי שהממשלה יצאה בהבטחות שווא על הגדלת כמות יחידות הדיור לסטודנטים, אמיר יקותיאל לקח את העניין לידיו. מדובר בבעלים של חברת א.מ.י, כך שאם הוא מחליט לעשות משהו, הוא הולך עם זה עד הסוף. הפרוייקט כולל בניית מעונות ב – 4 מתחמים שונים ברחבי הארץ, בהם צפת, הרצליה, נתניה והוד השרון. לצד האופי האלטרואיסטי בפרוייקט, ישנו כמובן גם פן כלכלי. בתור איש עסקים, אמיר הבין כי מדובר פה בפוטנציאל גבוה. בדומה לענף המשרדים, גם כאן הוא מאמין שהתשואה תהיה גבוהה. רמת הסיכון בעיסקה מעין זו היא נמוכה ביותר, היות והעיריות מעודדות את הצעד כך שלמעשה לא צפויה פה התנגדות לבניה. במצב בו המדינה מבטיחה לדאוג לטפל במצוקת הסטודנטים (וגם בכלל להסדיר סדר בשכר הדירה האסטרונומי בערים המרכזיות), אך למעשה לא פועלת כלל. אין מנוס מהתערבות של גורמים פרטיים, שמצד אחד יספקו פתרון דיור זול לסטודנטים, ומצד שני יהנו גם מרווח כלכלי נאה ודרך סלולה להצלחה.

כיצד נראים מעונות הסטודנטים לפי אמיר יקותיאל?

אמיר יקותיאל בילה מספר שנים באיטליה לצורך לימודים. משם כנראה שאב את השראה, לפיה הוא הולך לבנות את המעונות העתידיים. המעונות שלו מתוכננים לפי המודל המקובל באיטליה: מתחם אחד גדול שמספק לסטודנטים את כל הצרכים הבסיסיים שלהם. המתחם יכלול שרותי מזון, היות ודי ברור שרוב הסטודנטים אינם בשלנים גדולים, ובכל מקרה אין להם את הזמן הפנוי הדרוש לבישול יומיומי. מבחינה אקולוגית כמו גם מבחינה כלכלית, במקום שכל סטודנט ידאג לעצמו למכונת כביסה, המתחם יכלול גם חדר כביסה לשימוש הסטודנטים. כמובן שהתכנון כולל גם חדרי לימוד – בכל זאת, זאת המטרה לשמה התכנסנו. אפילו בערב אין צורך ללכת רחוק, המתחם יכלול גם מועדון סטודנטים ובר שכונתי. כך שכל תחומי החיים יהיו מסופקים, וכולם יצאו מרוצים.

פרוייקט המעונות המתוכנן בהוד השרון ע’יי היזם אמיר יקותיאל

הוד השרון נמצאת בשלב מתקדם כבר, לאחר אישור הועדה המקומית והועדה המחוזית, הפרוייקט נמצא בשלב לפני היתרי בנייה. כלומר, בקרוב מאוד סטודנטים ממכללת שערי משפט ומכללות נוספות באיזור כפר סבא, יזכו למעונות משוכללים וחדישים. הפרוייקט יוקם על שטח של 11 דונם בו צפויות לקום 350 יחידות דיור. הדירות יגיעו במספר גדלים 30-70 מ”ר, ושכר הדירה ינוע בין 2000 עד 4500 ש”ח בהתאם לגודל הדירה. מדובר כאן במחירי רצפה ביחס למחיר השכירות הכללית, כך שאין ספק שמדובר במציאה אמיתית לקהל הסטודנטיאלי העני. יש לציין כי בעקבות הנהירה של הסטודנטים למעונות, דירות רבות יתפנו בעיר כך שהדבר יוביל בעקיפין להורדת מחיר הדירות הכללי. אין צורך להדגיש כי מדובר ביחידות דיור המיועדות לסטודנטים בלבד, כך שלא כל אחד יוכל להשכיר דירה במקום.

לכתבה של אמיר יקותיאל על פתרון הדיור לסטודנטים