אחד היעדים האהובים על ישראלים היא גרמניה, הכלכלה החזקה של אירופה ואחת החזקות בעולם.

בשנים האחרונות אנחנו יכולים לראות יותר ויותר ישראלים שבוחרים לרכוש דירות בגרמניה, בעקבות עליית המחירים בישראל וההכרה שהיכולת להשקיע בנדל”ן בישראל לא תמיד אפשרית ולא תמיד משתלמת. בגרמניה לעומת זאת, מחירי הנדל”ן עדיין שפויים, מה עוד שישנן חברות ישראליות שאחראיות על השקעות נדל”ן בגרמניה ועוזרות לאותם ישראלים להשקיע בצורה חכמה את כספם.

היכן וכיצד מומלץ להשקיע בגרמניה

ישראלים אשר בוחרים לשים את כספם בהשקעות נדל”ן בגרמניה, מחפשים יעדים אטרקטיביים, ערים מרכזיות בהן יש מצד אחד מסחר ברמה גבוהה, ומצד שני הגירה חיובית וביקוש מתמיד לנדל”ן. על כן הם פונים לערים כגון ברלין, בירת גרמניה ואחת הערים הגדולות והחשובות באירופה, בירת העסקים של גרמניה, פרנקפורט עיר עסקית נוספת והמבורג. עיר נוספת שישראלים רבים מתעניינים בה בשנים האחרונות היא לייפציג, העיר שהפכה למרכז עסקים חשוב בו יושבות חברות כמו פורשה, DHL, BMW ועוד.

על מנת להשקיע בנדל”ן בגרמניה, יש לכם שתי אפשרויות. אפשרות אחת היא להשקיע באופן עצמאי, כלומר לטוס לברלין לחפש שם השקעות בלי גב של חברת השקעות, בלי עזרה של משקיעים נוספים. יש בכך יתרון אם אתם מכירים את השוק, יודעים איפה להשקיע וכיצד מתמודדים עם הבירוקרטיה הגרמנית. אך מצד שני עלויות העסקה עלולות להיות גבוהות מאוד ולפגוע ברווחיות של ההשקעה.

האופציה השנייה שעומדת בפניכם היא לעבוד עם חברת השקעות שתבצע את כל התהליך עבורכם ואתם רק תצטרכו להעביר לה את סכום ההשקעה שלכם. הסכום המינימאלי הוא 50 אלף יורו, והחברה תחפש עבורכם נדל”ן מגורים או נדל”ן מסחרי להשקיע בו.

יתרונות של עבודה עם חברת השקעות נדל”ן בגרמניה

כשאתם בוחרים לעבוד עם חברת השקעות מסודרת, אתם נהנים ממספר יתרונות:

  1. חברת ההשקעות מבצעת עבורכם את כל התהליכים הבירוקראטיים שדרושים לשם השקעה בגרמניה, מיסוי, רישום ושאר הדברים שאם תצטרכו לעשות אותם לבד, אתם עלולים להשקיע זמן וכסף רב.
  2. החברה בוחנת עבורכם יעדים בהם תוכלו להשקיע. הרעיון שהיא תציע לכם יעדים בהם הרווח יכול להיות משתלם ואתם תבחרו איפה להשקיע והאם זה יהיה רק במקום אחד או לפזר את ההשקעה בשורה של מקומות.
  3. החברה דואגת שתשקיע במקום בו יש שוכרים חזקים, עם חוזים סגורים לשנים רבות, כך לא תצטרכו להיות מוטרדים אם הכסף נכנס או לא.
  4. ההשקעות מתבצעות באזורים חזקים, כלומר אזורים בהם אחוז הרווחיות גבוה מאזורים אחרים, אזורים בעלי ביקוש שנחשבים איכותיים.

השקעות נדל”ן בגרמניה יכולות להיות משתלמות מאוד, המחירים נוחים, הריבית נמוכה, וכלכלת גרמניה נחשבת לאחת הכלכלות היציבות והחזקות באירופה כיום. בשביל ליהנות מכך, אתם צריכים להשקיע בחכמה.