בקשה להלוואה זה דבר שכמעט כל ישראלי מבקש בשלב כזה או אחר, בישראל יותר מ 4 מיליון איש מחזירים הלוואות שלקחו בתקופה האחרונה. הסיבות בגינן אותם אנשים ביקשו הלוואה כזו או אחרת שונים מאדם לאדם אך ישנה התנהלות מסוימת המאפיינת ישראלים רבים וחשוב להכיר אותה כדי לנסות לא להגיע למצבים הללו.

אחוז מאוד גבוה של ישראלים לוקחים הלוואות על מנת לכסות על הלוואות קודמות, בעבר הם רצו לרכוש משהו, ביקשו בהלוואה, רכשו את המוצר או כל דבר אחר שקנו, ונתקעו ללא אפשרות להחזיר את סכום ההלוואה שלקחו, כך מחודש לחודש הם שמו לב כי הם נמצאים במינוס בחשבון הבנק והמינוס רק הולך וגדל. הפתרון שהוצע להם או הפתרון שהם מצאו לנכון הוא לבקש בהלוואה נוספת על מנת שזו תכסה על המינוס של הראשונה שהכניסה אותם למינוס בחשבון. זהו סוג של גלגל קסמים שאינו נגמר לעולם אלא אם משנים את ההתנהלות הכלכלית בחשבון.

איך עוצרים את סיבוב הגלגל הזה?

חשוב לבחון את כל האפשרויות שיש ברשותכם לפני שאתם חותמים על הסכמי הלוואות, לא משנה אם אתם מבקשים ללוות מהבנק או מגוף מימון חוץ בנקאי. תנאי ההחזר של ההלוואה שונים מגוף לגוף, הסכומים הניתנים לכם שונים מאחד לשני, הבירוקרטיה שאתם תעברו תהיה אחרת בין הגופים השונים וכן הלאה. בנוסף, מומלץ להתייעץ עם מומחים שיכולים להסביר את ההשלכות של כל צעד וצעד שאתם עושים על מנת לא להיכנס למערבולת הלוואות שזו מכסה על זו, שמכסה על זו וכן הלאה.

חינוך כלכלי וחישוב עקבי הם השילוב המנצח כדי לשמור על חשבונכם יציב ללא חריגות אוברדרפט בכל חודש. ישראלים רבים נכנסים למינוסים בכל חודש וישנם כאלו שפשוט מתנהלים במינוס שנים רבות. מה שהם אינם יודעים או שהם מתעלמים מהעובדה הזו שעל המינוס בחשבונם הם משלמים ריבית גבוה.

היום ישנן הלוואות רבות למטרות שונות, חשוב להכיר את הסוגים השונים של ההלוואות הללו היות וההחזרים והריביות על כל סוג וסוג שונה זה מזה. יש הלוואות המיועדות לרכישת רכב, הלוואות ללימודים, הלוואה לכל מטרה ועוד רבות אחרות. התאמת ההלוואה לצרכים שלכם גם היא יכולה לחסוך לכם הרבה בהחזר החודשי.

אי עמידה בפירעון ההלוואה עלולה לגרור חיוב בריבית פיגורים והליכי הוצאה לפועל.