הנהלת חשבונות תהיה אחת ההוצאות הקבועות שלנו בעסק, אך אנשים רבים מעדיפים להימנע ממנה באמצעות ניהול החשבונות בעצמם. כיום הם יכולים לעשות זאת באמצעות הנהלת חשבונות באינטרנט, שכן הם נעזרים בתכנה אינטרנטית להזנת הנתונים. האם באמת כל אחד יכול להשתמש בתכנה כזאת או שמא עובדים עלינו?

הנהלת חשבונות באינטרנט בקלות ובכיף:

במקום לשלם מאות רבות של שקלים (במקרה הטוב) למנהל חשבונות חיצוני שיבצע עבורכם את העבודה, תוכלו ללמוד מעט על הנושא בעצמכם (לקרוא מעט מדריכים באינטרנט, או אפילו לקחת קורס קטן בנושא שוודאי יעלה לכם פחות בטווח של שנה מאשר הסכום שתשלמו למנהל חשבונות חיצוני), ולשלם סכום צנוע מאוד בכל חודש לתכנת הנהלת חשבונות, אשר בה תוכלו להוציא חשבוניות, להזין נתונים ולקבל את המספרים מן המוכן. כל מה שתצטרכו לעשות הוא בסך הכול להעתיק את הנתונים מהתוכנה לדוח המתאים בפנקס החשבונות שלכם.

מדוע זה כל כך קל?

הנהלת האתר המציע את שירותי הנהלת החשבונות מעודכנים בכל עדכון ברשויות המע”מ ומס הכנסה וכי יעדכנו את החידושים במערכת בזמן חי. כך למשל אם המע”מ עולה או יורד, הרי שאם אתם לא מעודכנים אתם עשויים להוציא דוחות שגויים שעשויים לגרום לכם לבזבוז כסף יקר או במקרה הטוב – יבזבזו לכם זמן יקר.

כל אחד יכול להירשם לתוכנה האינטרנטית, להזין מספרים במערכת ואז ללחוץ על כפתור ולקבל את הנתונים הסופיים שצריך להעניק לדוח בפנקס.

ומה קורה במידה ואיני מבין?

היתרון בשכירת איש מקצוע חיצוני, זה שמדובר באיש שזו העבודה שלו. בין אם הוא עושה אותה במשרה מלאה או חלקית, בין אם מדובר בעצמאי או חברה שמספקת שירותים אלה, מי שייתן לכם שירות הוא מומחה לאותו התחום. כאשר תנסו לבצע את העבודה בעצמכם, ייתכן ותאלצו ללמוד דברים חדשים תוך כדי תנועה. במקרה כזה תמיד תוכלו לשאול במחלקת התמיכה של אותה חברה שבה אתם נעזרים. כך למשל תוכלו ליצור קשר דרך האתר או להרים טלפון ולשאול שאלות, כמו: “איך למלא את הדוח…” או “איך למלא את הנתונים שקיבלתי מהתוכנה בפנקס?” וכד’.

לסיכום; העולם מתקדם כיום במהירות האור. בכל יום שעובר נוצרים יותר ויותר פתרונות שמקלים עלינו את ההתמודדות עם כל פרמטר בחיינו, הן ברמה אישית ובטח בעסקים. באמצעות הנהלת חשבונות באינטרנט תוכלו לחסוך כסף רב בתשלום לגורם חיצוני שיבצע עבודה זו. כל מה שאתם צריכים לעשות הוא לקפוץ למים ולהתחיל.

המאמר מוגש באדיבות ucan2 – הנהלת חשבונות באינטרנט: http://www.ucan2.co.il