לא קל להיות היום סוכן מכירות וכשמחפשים עבודה זו תהיה האופציה האחרונה, מפני שמי שכבר התנסה יודע שהצרכנים מכירים את כל הטריקים והופכים לאטומים מול ניסיון המכירה ואם הסוכן לא מעביר את המסר בצורה מתוחכמת הוא צפוי לאכזבה גדולה לצד נאומי התנגדות שמורידים את הביטחון והאמונה במוצר וכשזה קורה נשאר רק לתלות את הכובע וללכת הביתה. לכן, צריך כל פעם לנסות ולפצח את השיטה ללב הלקוח. הדרך להצליח היא להשתתף בסדנת מכירות שמקנה את הכלים לגעת בלב הלקוח לסגירת עסקה. סדנאות מכירה מתקיימות בכל רחבי הארץ על ידי רבים וטובים מהתחום ושגילו כל אחד בדרכו את הנוסחה האולטימטיבית למכירה טובה ומוצלחת וחשוב להם לשתף אחרים בתגליות שלהם.

סדנת מכירות לכל דורש

סדנאות מכירה הן טרנד רציני והפכו להיות בתקופה האחרונה האוויר לנשימה והתורה שבעל פה עבור כל סוכני המכירות הקיימים והעתידיים. סדנת מכירות מתנהלת על פני יום מרוכז אחד או על פני כמה ימים, הכל תלוי במפיקי הסדנא ובתכנים המועברים. מידע על קיומי המפגשים נגיש לכל בעלי העסקים קטנים וגדולים ברחבי הרשת, בפייסבוק, במדיה התקשורתית ובמדיה הכתובה, כל שצריך הוא להתאים את הסדנא מבחינת מיקום, תכנים ועלות למה שהעסק דורש. לרוב מטרות המפגשים הם:

  • להגיע למקסימום הישגים מתוך הבנת משמעות המכירה.
  • התאמה חשיבתית לעולם העסקים של כאן ועכשיו.
  • למידה של מיומנויות וכלי מכירה לתוצאה מנצחת.
  • תרגול וסימולציה של מצבים שונים לטיפול בהתנגדויות וסגירת עסקה בהצלחה.

סדנת מכירות לא למכירות בלבד

אחד הדברים החשובים ביותר שסדנת מכירות מצליחה ללמד היא שדברים טובים קורים וזאת באמצעות פיתוח היכולת ללמוד להקשיב לאדם שמולך, להתחבר אליו רגשית ומתוך הפעולה האינטימית הזו להוליד מערכת יחסים שהיא כבר חצי דרך להצלחת העסקה. סדנאות מכירה מסתבר לא רק מלמדות איך למכור, הן גם מלמדות איך להיות אדם קשוב, סובלני ואפילו טוב יותר, כלים ששום בית ספר לא מלמד ולכן גם אם לא רוצים להיות סוכן מכירות מומלץ ללכת לפחות פעם אחת לסדנא שכזו.