הצבא צועד על קיבתו, אך הצועדים הינם חיילים, צעירים וצעירות מרחבי המדינה, חלקם אך הגיעו במיוחד לישראל בכדי להתגייס ולהפוך לחלק מהמרקם החברתי הישראלי. כמה יפה, כמה מרגש, וכמה חשוב לתמוך בצבא שלנו, על-ידי מתן תרומה לחיילים ולחיילות שלנו.

אם אתם גאים במדינה שלכם, ומודעים וערים לקשיים שחווים חיילים במהלך השירות (וסביר שאף אתם הייתם בזמנכם חיילים בצה”ל), הרי שבוודאי ליבכם פתוח ומלא רצון טוב ואהבה לכל אותם צעירים וצעירות שזקוקים לתרומה שלכם. חיילים רבים נמצאים במצב של חוסר, וכל תרומה ועזרה יכולה לתמוך, לעודד, וממש לעזור בהתנהלות היום-יומית, בהיותם בבסיס, בהיותם בפעולה, ובהיותם בחופשה בבית.

אופנים שונים למתן תרומה לחיילים:

  • בגדים: תרומה לחיילים יכולה להיות אף של בגדים. תרומה זו היא מעבר לחיסכון כלכלי. יש משהו כיף בשופינג, משהו שחיילים רבים לא יכולים להרשות לעצמם, בעיקר, אך לא רק, חיילים בודדים. זכרו שמדובר בצעירים, כך שמצד אחד אין להם כסף רב, ומן הצד השני הם רוצים וזקוקים לייחוד הזה, ולתחושה של להתבלט בחברה האזרחית בחופשות.
  • כלי בית: חיילים רבים מתגוררים לבד או עם שותפים, והתקציב הדל אינו מאפשר את חידוש כלי הבית, כך שהם חוזרים הביתה לבית לא מזמין, משהו שבאפשרותכם לפתור עם תרומת כלי בית לחיילים אלו.
  • מכשירי חשמל: לא רק כלי בית, הרי שחיילים רבים חסרים במוצרי החשמל הבסיסיים כמו מיקרוגל, מקרר וקומקום חשמלי, ואתם יכולים לעשות שינוי מהיר באיכות חייהם.

סולידריות בחברה הישראלית

תרומה לחיילי צה”ל אינה רק חובה מוסרית, אלא היא מהווה אבן יסוד בחברה הישראלית, חברה המושתת על צבא חזק דרך חוק גיוס חובה. כמעט כל אזרחי ישראל שרתו בצה”ל, ותרמו למדינה. סביר להניח כי גם אתם הקוראים שורות אלו חוויתם את החוויה הייחודית של השירות בצה”ל.

תרומה לחיילים היא מהלך אזרחי ואנושי בסיסי ביותר, המושתת על החיבור האישי הזה של בניית מרקם חברתי בריא ואחיד ככל הניתן. החברה הישראלית מגוונת, רבת שפות, תרבויות, מאכלים ומנהגים, והנה כולם משרתים יחד בצה”ל, להגן על המדינה שלנו, וכל תרומה לחיילים אלו יש בה ברכה ואיחוד.