יש דברים שקונים בהמלצה, ויש דברים שקונים מהכרות מוקדמת. כולנו עשינו "על-האש" בעבר, אבל כמה מאיתנו באמת השקיעו את הזמן בתחביב הקולינארי ועשו על האש במגוון גרילים מקצועיים מספיק כדי לעמוד על ההבדלים הקטנים בין גריל גחלים לגריל גז מומלץ?

אם אתם "גרילניקים" מקצועיים, אתם בוודאי מרימים גבה על המשפט הקודם, כי אתם כבר יודעים: ההבדלים בין גריל גחלים לגריל גז אינם קטנים כלל. מהשימוש השוטף, דרך התוצאה המושלמת והטעימה, ועד לניקיון ואחזקה, גריל על גז הוא הגריל הנכון לחובבי הברביקיו ואוהבי הבשר על האש.

קריטריונים לבחירת גריל גז מומלץ:

  1. גודל: גריל גז מומלץ ובסיסי יאכיל בקלות גם 6 סועדים, בלי כל לחץ על הגריל. מכאן אפשר רק להצפין…
  2. עוצמה: BTU – כמות החום שהגריל שלכם מפיק מהגז חייבת להתאים לגודל המשטח, אידיאלית יש לכוון להספק של מעל ל 10BTU עבור סמ"ר משטח גריל.
  3. משטח צלייה – בסופו של דבר הבשר שלכם מונח ונוגע במשטח. יציקות שונות שומרות על החום בצורה שונה, ומשפיעות ישירות על הטעם.
  4. הצתה אלקטרונית – גריל שמוצת ללא צורך בחיבור לחשמל, ועם יכולת שליטה באיה מבערים נדלקים ואיזה נשארים כבויים, כמו בגריל גז של באלקו

חמושים היטב בקריטריונים אלו, אתם יכולים לגשת למלאכה הטעימה של רכישת הגריל האולטימטיבי, כדי לתת לעצמכם ולמשפחה כולה מתנה מענגת במיוחד.

טיפים חשובים לגריל גז מומלץ!

אין ספק שהקריטריונים הנ"ל חיוניים והכרחיים לבחירת גריל גז, אך מומלץ כמובן להגדיל ראש, ולקחת את עצמכם צעד קדימה לקבלת המענה הרחב ביותר עבור ההשקעה שלכם. כמו בכל תחום, גם כאן יש טריקים ופרטים קטנים שישדרגו עוד יותר את החוויה שלכם.

דוגמא מושלמת לכך בגריל גז מומלץ במיוחד הוא צלייה באינפרא אדום. יש גריל גז של באלקו שמציע משטח צלייה ייחודי המפיק חום ישיר בגלי אינפרא, וצולה את הבשר ללא מגע להבה, ודואג לכך שפיזור החום יהיה מושלם על כל נתח בשר שתניחו על הגריל, לשמירה על עסיסיות מושלמת.