מתקן המים משמש היום כלי עזר לבישול, טיפול בתינוקות ופריט עיצובי לכל דבר. בחירה נכונה תתבסס על סקירת כל היתרונות והחסרונות של המכשיר מול הצרכים והציפיות שלכם. מתקני מים מסוג זה או אחר אפשר יהיה למצוא היום בכל בית או משרד, כאן תמצאו את המידע הדרוש לכם בכדי לבחור נכונה את מתקן המים שלכם.

שתייה מרובה לשמירה על בריאות הגוף

שתיית מים מומלצת בכל גיל ובכל עונות השנה, הצריכה המומלצת לאדם בוגר היא כליטר וחצי של מים בכל יום. מעטים אכן שותים את כמות המים הדרושה, עם מתקן מיני בר נגיש המציע מים טעימים, מסוננים וצוננים, כל בני הבית מרבים בשתייה. נציין כי שתיית מים חשובה מאוד לבריאות הילדים, הקנו להם הרגלים בריאים מגיל צעיר.

בחינת הרגלי שתיית המים שלכם

זה הזמן לבחון את הרגלי השתייה שלכם, לשאול כמה מים אתה צורכים בכל חודש ועד כמה הטעם של המים חשוב לכם. מתקני מיני בר מספקים טעמים שונים של מים, מים מסוננים או מים מינרליים מתוך מכלים, מים קרים או חמים תוך אפשרות לשליטה על הטמפרטורה, מנגנון הפעלה דיגיטלי חדיש מול מנגנון פשוט יותר. בשלב זה עליכם לבדוק גם מהו סכום הכסף החודשי אותו אתם מוציאים על רכישת מים מינרליים בבקבוקים, את ההוצאה הזו תוכלו לבטל עם רכישת מתקן מיני בר לבית.

מה חשוב לבדוק לקראת רכישת מיני בר חדש?

תוך בדיקת המפרט הטכני של המתקן תוכלו לקבוע האם המיני בר יוכל לספק מענה מלא לצרכים שלכם, בדקו מהן כמויות המים אותן מסוגל המתקן לספק ברצף? כמה זמן המתנה נדרש לשם חימום המים? כמה ברזים כולל המכשיר? האם ישנם ברזים נפרדים בעבור מים חמים ומים קרים?

השלב הבא יתמקד בהוצאות התחזוקה הדרושות, מתקני בר ניתן לרכוש או לשכור תוך תשלום חודשי קבוע. אל העלויות הללו יש לצרף את עלויות החלפת המסננים, ישנם מתקנים המאפשרים רכישת מסננים באופן עצמאי מול אחרים המחייבים אתכם בהזמנת מסננים בשירות החברה בלבד. פרט להחלפת מסננים לרוב לא כוללים המתקנים כל דרישת תחזוקה.

אל תסיימו את בדיקת המתקן מבלי לבחון את צריכת החשמל של המכשיר, את האפשרויות לצמצם את צריכת החשמל של המיני בר, את תעודת האחריות המתלווה לקנייה או להשכרה וגם את עיצוב המתקן. היום, אפשר למצוא מתקני מים בשלל צבעים וסגנונות עיצוב.

שימו לב לאיכות המים!

אחד הפרמטרים החשובים ביותר ברכישת מתקן מים לבית או למשרד הוא איכות המים, זהו השלב בו עליכם לבחון את פעולת המסננים ואת היכולת שלהם להשאיר מאחור את כל החומרים המזיקים הקיימים במי הברז מבלי לפגוע בטעם המים ובאיכותם. כדאי להקפיד לבחור מתקן סינון מים העומד בכל דרישות התקן הישראלי והבינלאומי.