רוצים לשפץ? להסיר קיר או חומה או רק לפתוח פתח? כאן נסביר על כל מה שחשוב לדעת על מגוון שירותי ניסור וקידוח עם דגש על ניסור וקידוח בבטון!

על מה מדובר בכלל?

יש מקרים, בהם ניתן לבצע עבודות ניסור וקידוח בלי בעיה ולעתים אף באופן עצמאי. יחד עם זאת ישנם מקרים, בהם חשוב מאוד לפנות לאנשי מקצוע, שיביאו אתם את הכלים המתאימים ואת הידע, הניסיון והמקצועיות הדרושים לשם ביצוע העבודה הרצויה ובאופן הרצוי כדי להגיע אל התוצאות הרצויות. אחד המקרים הבולטים הוא כאשר רוצים לבצע עבודות אלו בבטון.

הסיבות

הבטון הוא חומר מיוחד, שצריך לדעת כיצד להתנהל איתו. זאת, משום שמי שלא יודע כיצד לעשות זאת, עלול לשבור כלי עבודה או את הבטון, אבל בדרך המתוכננת והרצויה… זוהי אחת הסיבות העיקריות לכך, שישנו מגוון שירותי ניסור וקידוח שחשוב לעשות רק בעזרת אנשי מקצוע ובעזרת הכלים הייעודיים ובעיקר כשמדובר בבטון. חשוב לזכור, שהבטון משמש אותנו גם כיום לבנייה של ממ"דים בזכות היותו חומר חזק ועמיד במיוחד.

מתי שירותים אלו נחוצים?

גם אם ניקח רק את ההקשר של העבודה עם בטון, קיימות סיטואציות שונות ומגוונות, בהן נזדקק לשירותי ניסור וקידוח מקצועיים. לדוגמה, כאשר רוצים להזיז או להוריד חומת בטון, כאשר רוצים לפתוח פתח לדלת בבטון, להוסיף חלון או להגדיל אותו וכדומה, כמו במקרה של ממ"ד. כמו כן, פעמים רבות נעשה שימוש בבטון בשביל מערכת האינסטלציה. לדוגמה, כאשר נעשה שימוש בצינורות בטון או כאשר מערכת האינסטלציה נמצאת מאחורי קירות בטון וחשוב לדעת, שאלו הם שימושים נפוצים מאוד!

הציוד הדרוש בשביל מגוון שירותי ניסור וקידוח בבטון

כאמור, כדי לבצע מגוון שירותי ניסור וקידוח בבטון נדרש ציוד ייעודי, שמסוגל להתמודד עם התכונות הייחודיות של הבטון. לכן נהוג להשתמש במקדחות ומסורים מחוזקים בחומר החזק בעולם – היהלום. במקרה של קידוח, השימוש ביהלום נעשה באמצעות  מקדחי יהלום ייחודיים ובמקרה של ניסור, השימוש ביהלום נעשה באמצעות דיסק משונן מצופה באבקת יהלום.

ההבדל בין ניסור לקידוח

רבים שואלים מהו ההבדל בין ניסור לבין קידוח ולכן נקדיש לכך רגע בשביל להסביר אותו ואת המשמעות שלו. אם כן, ניסור נעשה כאשר קיים צורך בחלק פתוח גדול יחסית, כמו בדוגמה של פתיחה או הרחבה של דלת או חלון. לעומת זאת, הקידוח נעשה כאשר קיים צורך בחור קטן. לדוגמה, כאשר רוצים להכניס כבל או צינור וכדומה.

לסיכום

ישנן סיבות רבות לביצוע עבודות של קידוח וניסור בבטון, הן בבית והן במקומות עבודה או מקומות ציבוריים. מה שחשוב לזכור הוא, שהבטון הוא חומר חזק ועמיד במיוחד ולכן העבודות איתו דורשות ניסיון וכלים ייעודיים.  היות שכך, כדי לעשות עבודות שונות עם בטון מומלץ מאוד להיעזר בחברה מקצועית ומנוסה, המציעה מגוון שירותי ניסור וקידוח בבטון ושיש לה את הכלים הדרושים לעבודות מסוגים אלו ולא פחות חשוב מכך – את הידע המקצועי כיצד להשתמש בהם באופן הבטוח והיעיל ביותר כדי להגיע אל התוצאות הרצויות וללא עוגמת נפש מיותרת.