בואו ניקח רגע להיזכר שבעולמנו, לטוב או לרע, יש מעמדות, והדבר חיוני לתפקוד המערכות כולן. מרמת המדינה, דרך משרדים וחברות, ועד לבתי אב, ישנה היררכיה מסוימת הנדרשת לצורך הפעילות השוטפת של הכול, ובעסקים הדבר בולט וברור במיוחד. כסא מנהלים איכותי הוא לא איזו מחשבה יוצאת דופן, עוף מוזר בעולם של שבלונה, אלא דרישה בסיסית של מנהל רציני הרוצה ליהנות מהתנאים הטובים ביותר שמגיעים עם המשרה והאחריות שהוא לוקח על כתפיו.

אם גם אתם לוקחים ברצינות את העשייה היומיומית שלכם, ורוצים להצליח בה מבלי להתעכב על דברים מיותרים ומבלי ליצור נזקים ארוכי טווח לגוף שלכם עקב התמסרות מוחלטת לאי-הנוחות של כיסא ממוצע, הרי שכיסא מנהלים הוא רכישת חובה עבורכם, ויפה שעה אחת קודם.

בוחרים בכסא מנהלים איכותי

כסא מנהלים ברמה גבוהה עונה על כמה דרישות:

  1. דינמי – הכיסא צריך להיות יציב, אך דינאמי, מאפשר תנועה בחדר, אבל בעיקר תנועה של כל הצירים, ליצירת כסא ארגונומי מותאם שיתאים בדיוק לזוויות האישיות הנוחות לעבודה כפי שאתם רוצים, ולא כפי שהיצרן עשה כשבלונה.
  2. נראות – כשאתם לא במשרד, הכיסא שלכם מייצג את היעדרותכם. קשה לתאר זאת במילים, אך בהיעדרות יש השפעה חזקה באותה הרמה כמו הנוכחות, וככל שרמת הנוכחות חזקה, כך רמת השפעה של ההיעדרות הולכת וגדלה. לכן הנראות של הכסא שלכם צריכה לייצג היטב את האנרגיה שאתם רוצים שתשרה במשרד כשאתם נעדרים.

מה זה כסא מנהלים ארגונומי?

ארגונומיה היא מדע הנדסת האנוש, וכשזה מיושם על כסא המנהלים שלכם, זה אומר שהוא מותאם לכם בצורה כה מדויקת, כה ספציפית, עד כי תרגישו בו הכי נוח שרק אפשר לדמיין, נוח, אולי, כמו במיטה שלכם לפני השינה.

כסא משרדי שאינו ארגונומי לא רק שאינו תורם דבר מעבר להיותו “מקום לשבת בו”, אלא אף עלול לפגוע באיכות העבודה והביצועים של העובדים שלכם, ולאורך זמן לפגוע בתפוקה של העסק כולו. עובד עם כאבי גב וצוואר הוא עובד לא אפקטיבי, וכנ”ל לגבי המנהל. לכן כסא מנהלים איכותי הוא חובה לכל מנהל שמכבד את עצמו.