כל עסק פועל בסביבה תחרותית קשה ומאתגרת. הצורך המיידי שלו הוא למכור ולשווק את מוצריו כדי ליצור הכנסה. תהליך השיווק כולל בתוכו ,בין היתר, פרסום ויחסי ציבור. קיימים מספר דרכים לפרסום. יש פרסום באמצעי תקשורת שונים, באינטרנט ועוד ואלו נחשבים אמצעי פרסום המוניים שנועדו לקהל רחב וגדול. יש אמצעי פרסום ישירים ואלו כוללים מסירת והעברת דברי דפוס כתובים באמצעות הדואר, במכרזים ובהצעות מחיר ובדיוור ישיר שנעשה מיד ליד. לעסקים גדולים יש שפע של מסמכים אותם הם מבקשים להעביר בו זמנית. הצורך הוא להעבירם בתוך תיק אחד. הפולדר הוא אחד האמצעים היעילים להעברת חומר מודפס. הוא מתוכנן בדיוק למשימות אלו.

פרטי זיהוי

פולדר הוא מילה לועזית שהפירוש שלה  הוא אוגדן. הכוונה  היא לתיקיה שמאגדת ניירת לסוגיה  השונים. מבחינים במספר סוגים של פולדרים. רובם עשויים מקרטון שעליו ניתן להדפיס. נהוג לייצר פולדרים מנייר מבריק על מנת לשוות לו מראה מכובד ומרשים. ניתן להדפיס על שני צידי הפולדר או רק על אחד את הלוגו של המזמין, את הכתובת וכתובת האינטרנט, מספרי טלפון ועוד פרטי זיהוי חשובים. ההדפסה נעשית בצורה ברורה ובאותיות גדולות. לתוך הפולדר מכניסים פרוספקטים, מסמכים עם מידע חשוב, כרטיסי ביקור ועוד. יש פולדרים אשר מוספים להם כיסים מיוחדים שמתאימים בגודלם לכרטיסי ביקור. בפולדרים עבים במיוחד ניתן להוסיף, עטים ומוצרי פרסום וקידום מכירות שונים.

הגשת פולדרים

פולדרים מהודרים ירשימו את מקבליהם ונהוג למסור אותם בעת פגישות, בכנסים ותערוכות, במסגרות פגישות נטוורקינג ועוד. פולדרים מעבירים גם בעת הגשת הצעות מחיר או בצירוף למסמכי מכרז. לא תמיד מוסרים פולדרים בפגישות עסקיות ראשונות שנועדו להיכרות בגלל שלל סיבות. בפגישות כאלו מעבירים בעיקר כרטיסי  ביקור. במידה ויש פגישות המשך אז קרוב לודאי שהמתעניין הרציני יבקש ואף יקבל פולדר מלא במסמכים. ההחלטה על סוג הפולדר נעשית על ידי בעל העסק והמזמין והיא תוצאה של כמות החומר שהוא נדרש להעביר. במידה ויש ברצונו להעביר חומר רב הוא יבחר בפולדר עם 3 כיסים וכזה שמתאים גם להכנסת קטלוגים שמטבעם הם עבים יותר.

הדפסה

גודל של פולדר פופולארי הוא זה אשר  מסוגל להכיל עלונים בגודל של A4 שהם גודל סטנדארטי נפוץ. הדפסת פולדרים נעשית באמצעות מכונות דפוס מקצועיות והינה הדפסת פרוצס צבעונית ואיכותית. היא מתבצעת על נייר כרומו מבריק או אחר. הפולדרים המהודרים מגיעים עם גימור למינציה מט או מבריק. תהליך העיצוב נעשה על ידי גרפיקאיות של בית הדפוס אשר עובדות מול הלקוח או נציגו. בעידן הדיגיטאלי ניתן להעביר צילומים ומידע באמצעות האינטרנט במהירות רבה. לאחר אישור סופי  של הלקוח תתבצע ההדפסה והפולדרים יסופקו ללקוחות במהירות האפשרית ובמסגרת הזמן שנקבע. מחירי פולדרים נקבעים על פי סוג ההזמנה והזמנת כמויות מאפשרת הוזלת מחיר משמעותית.