רבים נוהגים לחשוב כי אין צורך בהחזקת תנור עצים בבית אלא השימוש במזגן יעשה את שלו גם בקיץ וגם בחורף. השימוש המרובה במזגן עשוי לקצר משמעותית את אורך חייו, לעלות לכם כסף רב יותר בתשלום החשמל החודשי ולעתים מזגן המותקן בחדר מסוים לא יגיע לאזור אותו אתם רוצים לחמם. תנור עצים הוא חסכוני יותר ומשמש בעיקר לחימום חדרים יחידים, שטחים מסוימים בבית אליהם לא מגיע המזגן או חדרי אמבטיה.

סוגים שונים של תנורי חימום לבית

בשוק המגוון שלנו היום ניתן למצוא מגוון רחב של חברות המוכרות תנורי חימום לבית. אם זה תנור עצים קבוע או תנור חשמלי נייד. כמו כן תוכלו למצוא סוגים רבים ושונים של תנורי חימום בגדלים שונים, עיצובים שונים ובעלי שיטות הפעלה שונות. חלקם פועלים על חשמל, חלקם על גז, נפט, סולר או אפילו שמן או מים. ניתן גם לרכוש קמין ביתי ולהציבו כחלק אינטגרלי מעיצוב החלל בבית ולהפעילו באמצעות הסקת עצים.

לפני רכישת התנור יש לחשוב תחילה על החלל אותו אנו רוצים לחמם. את הבית כולו ככל הנראה שלא נוכל לחמם באמצעות תנור אחד קטן ונייד. את הסלון אולי כן, בהתאם לגודל התנור וכמות החום שהוא מפיק ומפזר בשטח. התנור יכול אף להתאים לחדרי שינה, חדר אבטיה או אפילו כאשר אנו יושבים בערבים קרים במרפסת.

דברים נוספים שחשוב לזכור

בטיחות – עליכם לדאוג שהתנור יהיה רחוק מהישג ידם של ילדים אשר עשויים להיכוות או להיפצע. בנוסף על מיקום התנור להיות רחוק מעץ או חומרים דליקים אחרים שכן החום לאורך זמן עשוי לגרום לשריפה אם זה קרוב לחומרים אלה.

אופי הפעלתו – כפי שרשמנו: התנורים עשויים להיות מופעלים על ידי עץ, גז, חשמל או בדרך אחרת. עליכם להיות בקיאים באופן השימוש בתנור, כמו גם החזקתו וטיפול במקרים של תקלות. אם הוא פועל על גז או עצים, דאגו תמיד שיהיה לכם מלאי נוסף.

שטח החימום – ככל שהשטח אותו אתם רוצים לחמם גדול יותר, התנור שתצטרכו צריך להיות ככל הנראה גדול יותר או יעיל יותר (כלומר מפיק חום בעוצמה גבוהה יותר ביחס לגודל שלו). איכות התנור, גודלו וסוגו עשויים כמובן להשפיע באופן ישיר על מחירו.

לסיכום; השימוש בתנורי חימום בכלל ותנור עצים בפרט מקובלים כיום בישראל בדיוק כמו שמקובל באירופה ובארצות קרות אחרות. על אף שבישראל החורף קצר יותר ממרבית המדינות באירופה, גם אנחנו נוטים לדאוג לעצמנו בזמנים קרים.