הובלות קטנות הן שירות שיש לו ביקוש גדול. באופן טבעי אחד השיקולים העיקריים לבחירת נותני השירות הוא העלות, וכדאי לדעת איך נקבע מחיר הובלת פריטים בודדים.

המרכיבים שקובעים את המחיר של ההובלה הקטנה

מחיר הובלה קטנה נקבע לפי 6 פרמטרים:

א. מידות הפריט או הפריטים שתרצו להעביר – באופן טבעי הובלת מקרר גדול במיוחד היא קצת יותר מורכבת מהובלה של מייבש כביסה, ולכן גם המחיר שלה יהיה מעט גבוה יותר.

ב. האם יש צורך במנוף – בדרך כלל הובלות קטנות ניתן לבצע ללא מנוף, אבל אם כן נדרש כזה – למשל כשמדובר על העברת פסנתר כנף – העלות תתייקר.

ג. האם יש צורך בפירוק והרכבה – במקרים אחרים, כדי להימנע מהצורך במנוף, יפורק הרהיט שאותו מובילים וכמובן שגם יורכב לאחר הגעתו ליעד. הפירוק וההרכבה הם שירות שכרוך בתשלום מסוים.

ד. המרחק בין נקודת המוצא ליעד – בדרך כלל ההובלה היא בתוך אותה עיר או בין ערים סמוכות, ולכן היא תהיה זולה. אם אתם רוצים להעביר פריט בודד מרחק גדול יחסית, למשל מחיפה לתל אביב, כדאי לנסות לצרף אותו להובלה גדולה שמיועדת להתבצע בין שתי הערים כך שהמחיר עבור ההובלה הקטנה יהיה משתלם.

ה. נוחות הגישה אל הפריט/ים – אם גם בנקודת היעד וגם בנקודת המוצא יש מעליות בדרך כלל מחיר הובלה קטנה יהיה נמוך יותר.

ו. עונת השנה – בקיץ יש ביקוש גדול יותר לשירותי הובלות באופן כללי, ולכן המחירים מעט גבוהים יותר. בחורף רמת המחירים צונחת בכ-20-25%. מן הסתם אין טעם לדחות מאוגוסט לדצמבר הובלה של תנור אפייה או מזרון, אבל כדאי לדעת שגם העונה משפיעה.

מחירים לדוגמה

מחיר הובלה קטנה הוא לרוב החל מ-200 ש”ח. זוהי העלות של העברת מייבש כביסה, מכונת כביסה, מדיח כלים וכו’, כשעל הובלת מקרר בדרך כלל תתבקשו לשלם החל מ-250 ש”ח. הובלות קטנות של רהיטים מתומחרות אף הן החל מ-200 ש”ח ורק סלון שלם, שנחשב גם הוא להובלה צנועה יחסית, תשלמו החל מ-300 ש”ח. 

הובלה של דירת סטודיו עולה 500-600 ש”ח וזהו גם מחירה של העברת משרד קטן יחסית. 

למה משתלם יותר לבצע הובלה קטנה בטנדר ולא במשאית?

מחיר הובלה קטנה יכול להיות נמוך גם בזכות העובדה שאין צורך בשעות עבודה רבות של מספר סבלים, אלא בפרק זמן קצר יחסית וב-2 מובילים בלבד, וגם בזכות העובדה שניתן לבצע את הפעולה באמצעות טנדר וללא משאית גדולה. באופן טבעי הביטוח של הטנדר זול יותר בהשוואה לביטוח של משאית, עלויות התחזוקה נמוכות יותר וגם צריכת הדלק הנמוכה יותר מאפשרת את הוזלת השירות.

על מה חשוב להקפיד כשמבצעים הובלה קטנה?

המחיר של הובלות קטנות הוא רק שיקול אחד כמובן בבחירת אנשי המקצוע שיעזרו לכם להוביל את הפריט/ים מנקודת המוצא אל נקודת היעד. חשוב מאוד להקפיד לבחור חברה אמינה כך שהמובילים יגיעו בזמן. במיוחד חשובה איכות זו כשאתם קונים למשל ספה יד 2 ומן הסתם המוכר לא ירצה להמתין עד שהמובילים יואילו בטובם להגיע. אם יש לכם חברים או מכרים שאתם סומכים עליהם ושכבר התנסו בהובלה קטנה ומוצלחת, כדאי להקשיב להמלצות שלהם.