מה אתם עושים עכשיו ממש ברגע זה? אתם מחוברים לאינטרנט! חלק גדול מהיום שלכם אתם מחוברים לאינטרנט או נעזרים בטכנולוגיות המושתתות על גבי רשת האינטרנט. כל שליחה של אימייל במשרד או מהטלפון הנייד; הורדה של אפליקציה לטלפון הנייד; צפייה בסרטים בנטפליקס; שליחת הודעות בוואטסאפ; קניות ברשת ועוד. האינטרנט הוא פשוט חלק בלתי נפרד מחיינו ונמצא במרכז הפעילות העסקית והבידורית. הכרות עם האינטרנט היא פשוט דבר הכרחי לצורך החיים המודרניים ולכולנו יש מחשבים וטלפונים חכמים בעזרתם אנו מתחברים לאינטרנט.  אך העולם הדיגיטלי צריך גם אנשים שיכירו את תחום האינטרנט לעומקו על מנת שידעו לתפעל מערכות מורכבות, לפתח טכנולוגיות חדשות ולהשתלב בתחומי עבודה שונים הקשורים לעולם האינטרנט. לימודי אינטרנט הם מה שאתם צריכים בשביל להשתלב ולהוביל בעולם הדיגיטלי.

ישנם תחומי לימודים שונים הקשורים לעולם האינטרנט, החל מאבטחת מידע ועד הנדסת רשתות תקשורת. אך התחום שעליו אנו רוצים לדבר הפעם הוא תחום השיווק באינטרנט. האינטרנט היא זירת מסחר ענקית וגם שוק גלובלי עם קהל ענק. שום עסק לא יכול להתעלם משווקים אלו ולכן פעילות שיווקית רבה מתבצעת על גבי רשת האינטרנט ומרכיביה השונים. ולא רק גודל השוק וחוסר הגבולות הגיאוגראפיים הם מה שמשחק תפקיד, גם היכולות הגבוהות של המדיה הדיגיטלית משרתות היטב את עולם הפרסום והשיווק.

היכולות הדיגיטליות מתבטאות באמצעים שרשת האינטרנט מאפשרת לנו מבחינת היכולת להגיע לקהלים חדשים וקהלים מפולחים בצורה מתוחכמת ומדויקת וגם ביכולות העברת המסר של המדיה הדיגיטלית:

העקבות השונים שאנו משאירים אחרינו באינטרנט מסייעים למשווקים להציג קמפיינים בהתאמה אישית לקהל הרלוונטי עם אחוזי ההמרה הגבוהים ביותר. לדוגמה עסק למכירת מזון לבעלי חיים בחיפה יכול לפרסם בפייסבוק מודעות אשר יוצגו רק לגולשים הנמצאים בסביבה ויש להם עניין בכלבים. איך פייסבוק מסוגלת לדעת, את זה כבר תבינו במהלך הקורס. מלבד פילוח השוק המדויק, המדיה הדיגיטלית מאפשרת למפרסמים להעביר את המסר השיווקי בצורה הטובה ביותר. אתם בוודאי מכירים את הביטוי ״תמונה אחת שווה אלף מילים״; הדבר נכון כפליים באינטרנט בה אנו נחשפים לתוכן שיווקי המשלב ווידאו וסאונד.

האינטרנט נמצא בקצב צמיחה והתפתחות תמידי; מידי יום אנשים חדשים מתחברים לרשת האינטרנט והוא הגיע לפינות הנידחות ביותר של העולם. במקביל לגדילה אנו רואים גם התפתחויות טכנולוגיות המשפרות את היכולות של האינטרנט ויישומים חדשים נולדים מידי יום. התרחיש שהמקרר שלכם יחובר לאינטרנט ויעשה את הקניות הוא כבר לא דמיוני.

ההתפתחות של רשת האינטרנט והפעילות הכלכלית הגדולה המתבצעת בה יוצרת ביקוש ענק לכוח עבודה מיומן ואיכותי אשר יוכל להשתלב בתפקידים שונים, רבים מהם קשורים לתחום השיווק הדיגיטלי. מי שרוצה להשתלב בתחום בהחלט עושה החלטה טובה, זה פותח לו שער להשתלבות בתחומים שונים של שיווק גם בארץ וגם בחו״ל (הרי זוכרים שהאינטרנט חסר גבולות…).

בשביל להשתלב בתחומים אלו עליכם ללמוד את הנושא בצורה מסודרת. במהלך לימודי שיווק באינטרנט תוכלו ללמוד את יסודות השיווק באופן כללי תוך כדי התייחסות פרטנית לאינטרנט ולמדיה הדיגיטלית. במהלך הלימודים תלמדו על אסטרטגיות שיווק, פילוחי שוק, פעילות שיווקית ברשתות החברתיות, קידום אתרים, פרסום ומכירות וכל ההיבטים החשובים של עולם דינמי זה. אם החלטתם להירשם ללימודי שיווק באינטרנט אתם בהחלט עושים החלטה נכונה; מומלץ לחפש אחר מוסד לימודים המלמד את הנושא באופן הנרחב ביותר תוך כדי דגש על שילוב של לימודים תאורטיים עם התנסות מעשית בעבודה מול חברות מוכרות במשק.