סיימתם לימודי משפטים בארץ ואתם רוצים לעבור לארה”ב ולעבוד בה כעורכי דין? אם כן, הנה 7 השלבים העיקריים להוצאות רישיון עו”ד בארה”ב:

  1. בדיקת הזכאות לבחינות הלשכה – שלא כמו ההרשמה לבחינות הלשכה בארץ, בארה”ב מדובר בהליך פשוט וקל יחסית. אם אתם בוגרי לימודי תואר שני במשפטים ללא משפטנים או בוגרים של כל מוסד לימודי אחר, אתם יכולים להיות מוסמכים כעורכי דין בארה”ב. לא תתקלו בקשיים כלשהם בדרך, אולם עליכם לבדוק את זכאותכם לכך, באופן רשמי. עליכם למלא מספר טפסים לצורך בדיקת הזכאות להרשמה לבחינות הלשכה ולשלוח אותם כמובן בזמן – עד אפריל (מומלץ לפני כן).
  2. שליחת הטפסים הרלוונטיים – אם אתם בוגרי לימודי תואר ראשון, עליכם לשלוח ללשכת עורכי הדין בניו יורק את גיליון הציונים שלכם, אותו מוציא המוסד הלימודי שבו למדתם. אם אתם עורכי דין מוסמכים, בעלי רישיון עריכת דין שניתן לכם עוד בארץ, עליכם לשלוח מכתב רשמי המופק על ידי לשכת עורכי הדין, המאשר את הסמכתכם, ובנוסף לצרף לו גם מכתב הנכתב על ידכם, בכתב יד. לאחר שהתקבלו הטפסים הנדרשים, יישלח אליכם אישור לרישום למבחן. המבחנים של לשכת עורכי הדין בניו יורק מתקיימים פעמיים בכל שנה: בחודש פברואר ובחודש יולי (בימים שלישי ורביעי האחרונים של אותו חודש).
  3. ההכנה למבחר – זהו השלב החשוב מכול – הלמידה לקראת המבחן. מדובר במבחנים לא פשוטים ומומלץ להיערך ולהתכונן אליהם נכון. אפשר להצטרף לקבוצות לימוד, המוצעות על ידי חברות שונות הבונות אל תכנית הלימודים לקראת בחינות הלשכה בעיקר למשפטנים שאינם מארה”ב. הכנה זו מסייעת לזרים רבים להתכונן לבחינה ולהיערך אליה בצורה הטובה ביותר.
  4. איסוף המסמכים הנדרשים לאחר המבחן – עברתם בשעה טובה ומוצלחת את המבחן? מזל טוב. עתה עליכם לאסוף מספר מסכים ולמלא כמה טפסים, לרבות תצהירים המאפשרים את התקופה שבה עבדתם וניתנים על ידי מעסיקיכם.
  5. פרו בונו – כדי לקבל רישיון עו”ד בארה”ב יש להשלים 50 שעות התנדבות/פרו בונו, בישראל או בארה”ב. אם עשיתם זאת בארץ, לפני המעבר לארה”ב, סביר ששעות אלו תיחשבנה לכם, שכן מדובר בסוגים שונים ומגוונים מאד של פעילות התנדבותית העונה לכך.
  6. ראיון עם נציג מטעם לדעת עורכי הדין של ניו יורק – מדובר בראיון פורמלי קצר אותו עורכים מול בוחן מטעמה של לשכת עורכי הדין של ניו יורק. ראיון זה הננו מבחן הנועד כדי לבחון את מהימנותו של המועמד, בכל הקשור לפרטים שמסר בטפסים שהעביר ללשכה קודם לכן.
  7. טקס ההסמכה – זהו השלב הסופי. מי שעבר בהצלחה את כל ששת השלבים הקודמים מגיע לשלב השביעי. זהו טקס ההסמכה החשוב, בו מקבלים את הרישיון הנכסף, באמצעותו זה ניתן לעבוד כעו”ד בארה”ב. אל הטקס מוזמנים כל עורכי הדין שעברו בהצלחה את מבחני הלשכה של אותה השנה.