לנפוש בחו”ל וליהנות מכל רגע, איך עושים את זה נכון? כמה טיפים נהדרים.
החלטתם לנפוש בחו”ל, איזה כיף. מה צריך לבדוק או לעשות על מנת להבטיח שהחופשה הזאת תהיה הכי טובה שרק אפשר.

מה מטרת הטיול?

לפני שמתחילים לתכנן את הטיול, חשוב לתאם בין כל המטיילים את יעד הטיול. האם יעד הטיול הוא בטן-גב בבריכה והרבה אוכל? האם מטרת הטיול היא צפייה באתרים היסטוריים-תרבותיים או אולי הופעות ואטרקציות לילדים? טיול רומנטי שליו או טיול אתגרי? כמובן שללא החלטה מוגדרת לא ניתן לנצל את הטיול למטרתו ברמה הטובה. נכון לעיתים להחליט שבחלק מהימים הטיול יהיה בעל אופי מסוים ואז ישתנה, וכך תתאימו את הטיול ומיקומו לאופי הטיול מראש לפי אותם הימים, חשוב מאוד לא להגיע למקומות עם אטרקציות ואז להיות מותשים מטיול במקומות פחות מעניינים ולוותר על הדברים השווים באמת.

תקציב ויעד

התקציב הינו אחד הגורמים הבולטים ביותר בהשפעתם על היעד, ניתן לומר אפילו שהתקציב הוא שמכתיב את היעד ומעצב את הטיול. במידה והתקציב שלכם מוגבל כמו ברוב המקרים ותרצו להגיע למקום שהטיסה אליו יקרה, ייתכן מאוד ותצטרכו לבחור בית מלון זול ואף פחות מזה על מנת לאפשר לעצמכם לטוס לשם וליהנות מהמיקום שלו. נכון, זה אולי לא הכי כיף, אך אם ממוקדים במטרה שהגדרנו ניתן לסנן רעשים ולגבש תקציב מעולה לפי היעד, התקציב והמטרה. כמו כן אם באפשרותכם להמתין לדקה האחרונה בכדי להזמין את הטיסות יש סיכוי מאד גדול שתצליחו להשיג טיסות במחירים זולים במיוחד וכך תחסכו עוד קצת.
לינה

אין ספק כי הלינה היא אחת מההוצאות הגבוהות ביותר ברוב המקרים, כאשר כפי שאמרנו בפסקה הקודמת הדבר תלוי בכמה נרצה להתפשר. שימו לב, אל תבחרו רק באופציות המקובלות, אנשים רבים כיום אינם לוקחים חדר במלון או שוכרים דירה באזור המבוקש לפי שבועות או ימים ובכך מוזילים עלויות בצורה משמעותית ועדיין לנים במקומות טובים ביותר. לעיתים, ניתן יהיה ללון בדירה במחיר הזהה לבית מלון אך במיקום קרוב הרבה יותר לאטרקציות השונות או ברמה גבוהה יותר של שירות כמו ג’קוזי בריכה, מטבח וכו’.

אטרקציות

לפני שאתם בוחרים את האטרקציות שלכם חשוב מאוד לעשות שיעורי בית מסודרים, בעוד שחלק מהאנשים יאמרו שמגדל אייפל מהמם בתמונות, אחרים יאמרו שהיו שם ואין התלהבות יתראה מגוש חלודה המתנשא גבוה. בדקו היטב על כל אטרקציה, המיקום שלה, סיפורים וחוויות של אנשים שהיו שם, והכי חשוב עלויות על מנת שלא תמצאו את עצמכם משלמים הון בהפתעה על אטרקציה או מוותרים עליה בזמן אמת כי לא תכננתם את התקציב נכון.
נסו לרכז להיות קרובים לאטרקציות שלכם ובמידת האפשר לרכז מספר טיולים ליום אחד על מנת לצמצם זמני נסיעה מיותרים.
שומרי כשרות

אם אתם שומרי כשרות, בדקו היטב היכן יש מסעדות וחנויות כשרות באזור לפני יציאתכם, מה עושים בבית מלון בשבת, והאם יש בית מלון מותאם. כמו כן האם האווירה באותו אזור בשנה היא מתאימה לכם או שמא מתוכנן לאותה התקופה אירועים ופעילויות שלא הייתם מעוניינים להיות חשופים אליהם.

שמחנו לתת לכם מספר טיפים, נשמח שתמשיכו לעשות שיעורי בית לפני הטיול לחו”ל, ותיהנו מכל רגע!