בין אם אתם חובבי מכוניות ספורטיביות, או שמא מכונית משפחתית מספיקה לכם בכדי להגיע מנקודה א’ לנקודה ב’, צריך לדעת כיצד לתחזק רכב. בואו נדבר קצת על רכבים, טיפים חשובים לתחזוקה, ועל שיטות שיעזרו לכם לוודא שלא תיתקעו בשולי הכביש באמצע הלילה.

בין אם אתם נוהגים ברכב כזה או אחר, ישנם מספר דברים שתמיד יהיה צריך להקפיד עליהם. בואו נתחיל עם אחד הנושאים הכי חשובים, נושא הטיפולים השגרתיים לרכב. בשלב זה אנחנו לא מדברים על תיקונים במוסך, אלא רק על ביקור במוסך למטרת טיפול שגרתי. לרוב, טיפול זה ייקרא טיפול 10,000, למרות שבפועל, ישנם הרבה רכבים שמצריכים טיפול כל 15,000 ק”מ.

טיפים לתחזוקת רכב: מניעים את הרכב בבוקר ויוצאים לדרך ללא קשיים

מעוניינים לוודא נסיעה חלקה ברכב וללא היתקעות בשולי הכביש בלילה? קודם כל, חובה להקפיד על בטרייה תקינה לרכב. אם הצבר ברכבכם כבר עומד לפוג (מבחינת תוקפו), מצברים עד הבית זהו הפתרון עבורכם. חשוב לדעת, בדרך כלל מצברים לא אמורים להיות מותקנים ברכב יותר מאשר 3-5 שנים, תלוי בסוג המצבר והמותג שלו.

מצבר עד הבית הוא בעצם שירות הניתן לכם על ידי מתקין מצברים, שמגיע אליכם עד הבית עבור פירוק המצבר הישן והחלפתו באחד חדש. נעבור הלאה, בואו נדבר על הטיפולים עצמם (הטיפולים השגרתיים), מה יהיה צריך לבצע בטיפולים אלו?

סוגי טיפולים שגרתיים לרכבים (טיפול 10,000)

ובכן, לפני שמציינים מה צריך להחליף ולסדר בטיפולים השגרתיים של הרכב, חשוב לשאול – מה הקילומטראז’ ברכב כרגע? שימו לב, ככל שהקילומטראז’ יהיה גבוה יותר, הטיפולים השגרתיים יהפכו לנרחבים יותר.

למשל, אם ב-50,000 ק”מ יהיה צורך להחליף אל ורק שמנים ופילטרים במכוניות, הרי שבקילומטראז’ של 150,000 כבר צריך להחליף רצועת טיימינג ברכבים מסוימים. כמובן, זה מתייחס אך ורק לרכבים אשר מותקנת בהם רצועת טיימינג. במקרה שיש שרשרת טיימינג, לא מחליפים אותה ברוב הרכבים.

סגנון הנהיגה כפקטור משפיע על תחזוקת הרכב

עוד בנושא של טיפים לתחזוקה נכונה של הרכב, בואו נדבר לרגע על סגנון הנהיגה שלכם. מוסכם על כולנו, שככל שתנהגו פרטי יותר, כך תצטרכו לתחזק את רכבכם באופן אדוק יותר? ובכן, הכלל הזה תקף פעמיים ושלוש לגבי מכוניות ספורט ורכבי שטח.

למעשה, בכל פעם שאתם יוצאים מהשטח עם הג’יפ או הג’יפון שלכם, תמיד יהיה מומלץ לוודא תקינות כללית של הרכב. באשר למכוניות משפחתיות, מאחר שהנסיעה בהן היא “רגועה” יותר, בדרך כלל הן יצריכו טיפולים שגרתיים וללא מתן דגש מיוחד על מה שהזכרנו כאן למעלה. כמובן, בהתאם לכמות הקילומטרים שהרכב גמע עד היום. בסופו של דבר, אם תתחזקו נכון את הרכבים שלכם, תוכלו להנות מהם לאורך שנים וגם למכור אותם במחיר טוב. בהצלחה!