הימים בהם טסנו לחו”ל רק לשם הטיסה, או יותר נכון לשם החופשה, כמעט וחלפו. יש עדיין כאלה שטסים בשביל לטייל או לנוח, יש כאלה שטסים בשביל לעשות קניות להם, לילדים או לנכדים שלהם, אך האמת היא שלא מעט אנשים טסים לחו”ל מתוך כוונה לשלב כמה אופציות ביחד, כלומר, הם לא מסתפקים רק בטיול אלא מחפשים אטרקציות ייחודיות, כאלה שיספקו להם חוויות יוצאות דופן וזיכרונות נצחיים.

לפני שנציג כמה דוגמאות לטיולים מגניבים בחו”ל, כאלה שכוללים מגוון אפשרויות ייחודיות, צריך להסביר שהיום הרבה יותר קל לארגן טיולים כאלה בגלל האינטרנט, בגלל שהעלויות יותר נמוכות, היכולת לייצר קשר עם חברות שאחראיות על הפקת חלקים מסוימים מהטיול היא הרבה יותר פשוטה, ומה עוד שיש היום יותר מודעות לעניין. אנחנו יודעים שיש לנו אפשרות לערוך טיול כזה וליהנות ממנו.

אז לא משנה אם זה טיול ג’יפים בחו”ל או כל טיול אחר שאנחנו רוצים לארגן, אנחנו לא צריכים הרבה בשביל זה, רק כוח רצון, רק יצירתיות, וכמובן אנחנו צריכים למצוא את היעד המתאים ולארגן את התקציב לשם כך. אז נוכל ליהנות מטיול אטרקטיבי ומגניב כמו שאנחנו רוצים.

מה אנחנו יכולים לעשות בשביל להפוך את הטיול שלנו למגניב

כאמור, טיול ג’יפים בחו”ל זו דוגמא קלאסית כיצד להפוך כל חופשה ונופש למיוחד ובלתי נשכח. אנחנו יכולים למצוא לא מעט מדינות בהן ניתן לערוך טיולים שכאלה, בין אם מדובר על יעדים באירופה כמו יוון, גיאורגיה או יעדים אחרים אטרקטיביים לא פחות כמו תאילנד או קניה ועוד.

הצעה אחרת לטיול מגניב בחו”ל, יכול להיות טיול שכולל ספורט ימי. זה יכול להיות טיול צלילה בשמורות שונות, למשל בזנזיבר אשר באפריקה או במקומות אחרים, וכן אנחנו יכולים לשלב פעילויות ספורט ימי אחרות, בין אם זה בקפריסין, יוון או מדינות אחרות ששוכנות לאורך חופי הים התיכון.

לא מעט ישראלים החלו בשנים האחרונות לצאת לטיול ספורט. אפשר לחלק את הטיולים האלה לשניים. מי שרץ למשל, יוצא לטיולים שכוללים מרוצים שונים ביעדים שונים בעולם, מי שרוכב על אופניים, בוחר יעדים עם מסלולי רכיבה אטרקטיביים. טיולי ספורט מסוג אחר הם כאלה שכוללים אירועים גדולים במהלך הטיול. זה יכול להיות משחק בליגת האלופות, משחק טניס, כדורסל או כל משחק אחר.

כמו שיש טיולי ספורט, יש גם טיולי מוזיקה. מדובר בטיולים שכוללים הופעות של אמנים. יש לא מעט ישראלים שמבלים את הקיץ בפסטיבלים בינלאומיים, וכך הם מרוויחים גם אפשרות לטייל ביעד מסוים וגם ליהנות מאמנים שונים ורבים אשר חלקם כנראה לא יגיעו להופיע בישראל.

טיול מגניב אחר יכול להיות טיול קמפינג. טיול שכולל לינה בשטח, עם אוהלים ושקי שינה במקומות מסודרים ומאורגנים, חוויה ייחודית ויוצאת דופן.