בישראל, כמעט כל אדם חמישי משמש כעורך דין מוסמך, יחד עם זאת, כאשר מגיע הרגע בוא עלינו לברור מבין מאור עורכי דין שונים, אנחנו עשויים להיתקל בקשיים, מאחר והמגוון והאפשרויות הינן רבות. אז איך נדע כיצד לבחור עורכי דין אשר יוכלו לייצג אותנו נאמנה? למה מומלץ לשים לב וממה כדאי להיזהר? לפניכם כל העצות החשובות והמועילות לבחירת עורך דין.

ההתמחות של עורך הדין

תחום המשפטים הינו תחום נרחב, וככזה, לכל עורך דין יש תחום התמחות משלו. חלקם עוסקים בפלילים, אחרים בדיני משפחה, נזקי רכוש, עסקים ועוד. הדבר הראשון שצריך לעמוד לנגד עיניכם כאשר אתם באים לבחור עורכי דין הוא הרי תחום ההתמחות. לפי תחום ההתמחות תוכלו לדעת לאיזה משרדי עורכי דין לפנות.

ברוך אדלר– המלצות שקיבלתם ממכרים

סביר להניח, שהדבר הראשון שאתם מתכוונים לעשות כאשר אתם מחפשים אחר עורך דין הוא לשאול חברים ומכרים. כל אחד מהם בוודאי ימליץ לכם על מישהו שהוא מכיר או שמע, זו יכולה להיות התחלה טובה בבחירת עורך הדין המיועד שלכם.

ניסיון וותק

כמו בכל דבר בחיים גם בתחום המשפטים לניסיון ולוותק יש חשיבות לא מעטה. אתם לא חייבים לבחור בעורך דין בעל עשרות שנות ניסיון שאולי יהיה עייף מידי להילחם על התיק שלכם, אך מצד שני, מומלץ גם לא לבחור בעורך דין שמעולם לא עמד אל מול שופט בבית המשפט וזהו התיק הראשון שלנו.

פגישת היכרות

הדבר החשוב ביותר בבחירת עורכי דין הוא פגישת ההיכרות. זוהי ההזדמנות שלכם ללמוד קצת על מי שייתכן וייצג אתכם בתיק. אל תפחדו לשאול שאלות, ובדקו האם אתם מקבלים תשובות אמיתיות, אוזן קשבת, זמינות וביטחון מן האדם שיושב מולכם.

מחיר

על שירות צריך לשלם, ולכן, אל תהססו לבדוק כמה גובה עורך הדין ואל תתעצלו מלבצע השוואות מחיר. כמובן, שיש לקחת בחשבון גם את הוותק, הניסיון, כמות שעות העבודה על התיק, וכמובן הפרוצדורות המנהלתיות והמשפטיות שהתיק שלכם ייצרוך.