פרגולות. בשנים האחרונות פרגולות הפכו להיות חלק כמעט בלתי נפרד מהנוף בחצרות ישראל.

נוכחותה של הפרגולה משדרגת גם את מראה הבית, וגם מספקת הגנה מפני תנאי מזג האוויר, מחסה מפני השמש הקופחת בימי הקיץ החמים, ומפני הגשם והרוח בחורף. הוספת פרגולה לחצר ביתכם היא פרוייקט בנייה מושקע שדורש תיכנון והשקעת מחשבה ולקיחת בחשבון פרמטרים רבים, שאחד המרכזיים שבינהים הוא בחירת החומר שממנו תורכב הפרגולות. במאה ה-19 ותחילת ה-20 , רוב הפרגולות היו מורכבות מאבן והיוו מבנה העומד בפני עצמו – כך נוצר אזור מוצל שאפשר היה לשבת תחתיו וליהנות מבריזה טובה ואור טבעי, מבלי לסבול מקרני שמש ישירות. עם השנים, כאשר הפרגולות הפכו נפוצות יותר ויותר ונכנסו אל הבתים הפרטיים, השימוש העיקרי בבניית הפרגולות הפך להיות עץ ואלומיניום. לעיתים גם קיים השימוש בפלסטיק, אך הדבר פחות מומלץ בימינו. כאמור, כיום רובן של אותן פרגולות בישראל בפרט ובכלל , מורכבות מעץ ו/או אלומניום. לכל חומר יש את יתרונותיו וחסרונותיו, מאפייניו שיטת בנייתו, האווירה שהוא יוצר ועוד. אז כאשר אתם ניגשים להוספת את פרגולת חלומיתכם, חשוב לדעת את ההבדלים , המאפיינים והשיטות של כל חומר , ותדעו מה מתאים ונכון לרצונות שלכם, הצרכים והחוויה שאתם רוצים ליצור בחצרכם.

פרגולות עץ –

פרגולת העץ היא הבחירה הקלאסית יותר, יתרונתיה העיקריות של פרגולת העץ הן השראת מראה קלאסי וטבעי לגינה, באופן שמשתלב עם הטבע בצורה הרמונית, ובעל אופציות רבות מאוד להשתלבות בנוף החצר והבית שלכם. כמו כן עץ הוא חומר קל ונוח לעבודה ,עיצוב, חיתוך ובעל מגוון רחב של אפשרויות.מחיר- הבחירה לעבוד עם עץ גם לרוב היא בחירה יותר זולה משאר האופציות הקיימות בשוק.החסרונות בפרגולת העץ- העץ מתיישן במרוץ הזמן, ולעיתים נדרשת צביעה כדי לשמור על מראהו.פגעי הטבע יכולים לגרום לעיתים לדפורמציות ועיוותים בשלבי הפרגולה, ולהחלשת חוזק שלד העץ.לעיתים שרף יכול לטפטף מהעץ וללכלך את הרצפה/רהיטים.

פרגולות אלומניום-

פרגולת האלימניום היא הבחירה המודרנית יותר, יתרונתיה העיקריות הן בחוסן החומר, האלומיניום הוא חומר חזק וקל, אינו נשחק ומתבלה במהרה ועמיד מאוד בפני נזקי מזג האוויר וכל מיני תופעות הפתעות ובלגנים לא צפויים. הוא יוצר מראה יותר מודני, עתידי, והייטקסיטי לביתכם וחצרכם ואם ביתכם מעוצב בסגנון כזה פרגולת האלומיניום יכולה להשתלב יחדיו. חסרונות פרגולת האלומיניום הן לעיתים במחיר ואילוצי ודרישות הבנייה. כמו כן האלומיניום הוא חומר יותר "קר" , ויכול לגרום לתחושה מנוכרת ולא טבעית בחצר, באופן שלא משתלב הרמוניות עם הטבע.

קחו את הזמן והמחשבה לשקול מה נכון עבורכם ,עם התאמה בין הצרכים והרצונות שלכם לבין אילוצי השטח , הבנייה, והחיים. בהצלחה.