האייפון התקלקל, אנו מנסים לשבור את הראש ונכנסים לגוגל, מחפשים את הפיתרון לתקלה אך לרוב מוצאים מדריכים מעצבנים, ארוכים שאין אנו יכולים לבצע בכוחות עצמנו. לעיתים המצלמה יכולה להיהרס, או אנטנת הGPS ואפילו הסוללה עלולה להתקלקל ביום מן הימים, אך כיצד נוכל למצוא פתרון לבעיות חומרה שכאלה? לא נוכל לבצע זאת בכוחות עצמנו ככל הנראה. בואו נכיר יחד את התקלות הנפוצות ביותר במכשירי האייפון:

רטיבות – האייפון נפל למים!

הבעיה המעצבנת ביותר, היקרה ביותר והכואבת ביותר היא כאשר האייפון נרטב או נופל למים. במקרים רבים אנו מוצאים עצמנו חסרי אונים לנוכח העובדה כי האייפון נרטב או נפל למים, לא פעם ולא פעמיים אנו תופסים את הראש ולא יודעים מה לעשות, האייפון רטוב ואין לנו את הכלים לפתוח אותו. אז מה עושים? הרבה אין מה לעשות אך כדאי מאוד לנסות ולייבש אותו, להשאיר אותו רטוב עלול רק להרוס עוד יותר. ראשית יש לכבות את מכשיר האייפון, אם יש בידיכם את הידע נסו לפתוח את המכשיר ולנתק את הסוללה. במקרים רבים בהם נכניס את המכשיר למעבדת תיקון אייפון הנזק עלול להיות כה גדול שכבר נעדיף לרכוש אייפון חדש או יד שניה.

מסך האייפון נסדק/נשבר/התקלקל

אנו פוגשים מקרים רבים בהם האייפון נפל וכתוצאה מכך קיבל מכה ונסדק/נשבר המסך, במקרים אחרים עלול רק להיהרס המסך, לאו דווקא כתוצאה מנפילה. במקרים אלו ישנו צורך להחליף את המסך / הזכוכית הקדמית. תיקון זה איננו מסובך ואיננו יקר במעבדות האייפון השונות בישראל. מנגד אם נשברת הזכוכית האחורית של האייפון, התיקון הופך מעט יקר יותר שכן הקושי בהחלפה גדול לעומת המסך הקדמי.

הסוללה נהרסה

כמו לכל מכשיר חשמלי גם לאייפון ישנו בלאי, הסוללה גם כן כמו האייפון עשויה להתקלקל ביום מן הימים. במקרה שכזה תוכלו לגשת לחברת הסלולר אם ביטחתם את מכשיר האייפון שלך, במקרה ולא כדאי להיכנס לאחת המעבדות ולהחליף סוללה. תהליך פשוט ומהיר בו מוחלפת הסוללה בסוללה מקורית (לרוב) של חברת אפל.

מצלמה / אנטנה / אנטנת GPS נהרסה

לאייפון חלקים רבים, וכמו בכל מכשיר הם עלולים להתקלקל. בין שלל החלקים ניתן למצוא את המצלמה, אנטנת הסלולר, אנטנת הGPS, רמקול, מיקרופון, מסך, מקשים ועוד שלל רכיבי חומרה שעלולים להתקלקל בחלוף הזמן. מעבדות האייפון בארץ תומכות בכל התיקונים ורכיבי החומרה המקוריים של האייפון. בשיטה פשוטה ניתן להחליפם בתשלום שאיננו גבוה.

האייפון, כמו כל מכשיר חשמלי מתקדם מכיל בתוכו שלל רכיבי חומרה שעלולים להיתקל. אמנם אפל מייצרת רכיבים ברמה גבוה, רכיבים שמחזיקים לאורך זמן אך בכל זאת, כל מכשיר עשוי להתקלקל ביום מן הימים ולדרוש החלפת רכיב חומרה, מסך וכו'. אל תפחדו מתקלות, אך מנג שמרו על האייפון שלכם בעזרת כיסוי איכות וערנות, במקרים כאלה תקבלו מכשיר אמין ומדליק במיוחד.