חיפה, בירת הכרמל, היא העיר השלישית בגודל אוכלוסייתה בישראל. במהלך השורות הבאות נצא לסיור וירטואלי בחיפה, ונבקר בחמש תחנות שאסור לכם לפספס בפעם הבאה שאתם מגיעים לחיפה. תבלו!

 

תחנה מספר 1: הגנים התלויים- המרכז הבהאי העולמי

 

חיפה המשמשת כמרכז עולמי למאמיני הדת הבאהית, מאכלסת בתחומה את הגנים התלויים הממוקמים מצידיו של מקדש הבאב הנחשב למקום הקדוש ביותר למאמינים הבאהים. הגנים התלויים הם למעשה 19 טרסות נוי מטופחות ובעלות סימטריה מרהיבה. בתכנון הגנים נטלו חלק אדריכלי נוף, מהנדסים ובוטניקאים מכל רחבי העולם. מתחם הגנים התלויים הוכרז כאתר מורשת עולמי מטעם ארגון אונסקו, ומדי שנה הוא מושך אליו אלפי תיירים מכל הארץ ומרחבי העולם.

 

תחנה מספר 2: המושבה הגרמנית

 

למרגלות הגנים התלויים ממוקמת המושבה הגרמנית שהיא למעשה שכונה במערב העיר התחתית של חיפה. בשטח השכונה תוכלו להתרשם ממספר רב של מבנים אשר הוכרזו כמבנים המיועדים לשימור ובשדרות דוד בן גוריון החוצות את השכונה עומדות לרשותכם מגוון נרחב של מסעדות, ברים ובתי קפה. אז אם נפשכם חפצה בארוחה טובה או רק לחטוף בדרך לתחנה הבאה איזה פיצה חיפה התחתית ואזור המושבה זה המקום בשבילכם.

 

תחנה מספר 3: קמפוס הנמל והעיר התחתית המתחדשת

 

קמפוס הנמל הינו מתחם בילויים ומגורים הממוקם בסמוך לקריית הממשלה, נמל חיפה והיכל המשפט בחיפה. מתחם זה הוא למעשה חלק מהתכנית העירונית לחידוש פני העיר התחתית. בכל שטח המתחם עומדים לרשותכם גלריות, בתי קפה, מסעדות, דוכני מזון, בארים ועוד. בנוסף, עיריית חיפה מקיימת בשטח הקמפוס מגוון נרחב של אירועי רחוב לאורך כל חודשי הקיץ, החל ממופעי מוסיקה ותרבות בשישי בצהריים ועד לירידי מכירות במהלך חמישי בלילה.

תחנה מספר 4: שכונת בת גלים

את הסיור שלנו בחיפה נמשיך דרומית לקמפוס הנמל, שם נפגוש את שכונת בת גלים, אחת משכונות המגורים הבודדות בישראל שבתיה נושקים לקו החוף. שכונת בת גלים שבמערב חיפה היא אחת מהשכונות הוותיקות ביותר בעיר, והוא תוכננה והוקמה במהלך שנות ה-20 של המאה הקודמת. כשכונה וותיקה בחיפה, בת גלים מרכזת בשטחה מספר מבנים היסטוריים הכוללים בין היתר את טחנת הרוח הטמפלרית, מנזר יוסף הקדוש, בית אהרן רוזנפלד הנמנה על אחד ממייסדי השכונה (בית זה משמש כיום את הסניף הצפוני של האגודה למלחמה בסרטן), קזינו בת גלים ועוד. כמו כן, ממתינה בשכונה טיילת בת גלים.

תחנה מספר 5: רכבל חיפה

את הסיור שלנו בחיפה נחתום ברכבל המקשר בין שכונת בת גלים שלאורך החוף לבין שכונת סטלה מאריס הממוקמת בקצהו הצפוני של הכרמל. אורכו של הרכבל הוא 355 מטרים והוא מאפשר לכם ליהנות מנסיעה איטית בתוך קרונות הבנויים בצורה כדורית וליהנות מהנוף המרשים העולה לנגד עיניכם.

לסיכום, חיפה, העיר הגדולה ביותר במחוז הצפוני של ישראל, מאפשרת לכם ליהנות ממגוון נרחב של אתרים היסטוריים, מוקדי תיירות, מוקדי בילוי ונופים מרשימים של הים התיכון ממערב ופסגות הכרמל ממזרח.