רשת האינטרנט פתחה בפנינו עולם ומלואו. בזכותה אנו יכולים לגשת לכל אתר ומכל מקום. אחסון אתרים ברשת מועדף על רבים, מכיוון שבעלי האתרים יכולים לעדכן אותו בכל עת ולגשת אליו גם כאשר הם נמצאים מחוץ למשרד.

אחסון אתרים באינטרנט הפך לנגיש ולנוח, אך הוא גם חשוף לתקיפתם של האקרים המעוניינים לדלות מידע ארגוני רגיש או להשבית כליל את פעילותו של האתר מתוך כוונת זדון. משום כך, אחסון אתרים מאובטח ברשת חשוב מעין כמותו.

מעוניינים לאחסן את האתר שלכם ברשת? אלה כמה דברים שכדאי לדעת

אחסון אתרים מאובטח ברשת דורש הכנה, או כפי שאומרים “סוף מעשה במחשבה תחילה”. אלה 6 טיפים שיעזרו לכם לשמור על אבטחת האתר שלכם:

  • לשלם על האחסון – אמנם ישנן חברות המציעות שירותי אחסון חינמיים, אך אם המידע באתר שלכם חשוב לכם, העדיפו לשלם לחברת אחסון. חברה שגובה כסף עבור השירות דואגת לאבטח את האתר, ואף לעדכן את הלקוח אם התרחשה מתקפה כלשהי. בחרו חברת אחסון איכותית המציעה לכם מחיר הוגן.
  • התאימו את השרת לאתר – כשהדבר נוגע לאחסון אתרים, לא מומלץ לקנות חתול בשק. יש להתאים את השרת לאתר שלכם. לדוגמה, אם אתרכם בנוי על וורדפרס, מומלץ למקם אותו על שרת לינוקס.
  • אתם דואגים לאבטח את האתר שלכם – אל תסמכו רק על חברת האחסון שתאבטח את השרת, חשוב לבחון דרכים שונות לאבטחת האתר שלכם. כך למשל, מערכות לניהול תוכן כוללות תוספים שיכולים לסייע לכם לקבל התראות על פעילות חשודה באתר.
  • היו קמצנים בהרשאות – לא לכל עובד שלכם צריכה להיות גישה לבסיס הנתונים של האחסון. בחרו בקפידה את העובדים אשר להם אתם נותנים את ההרשאות.
  • התקנת Firewall – חומת האש המותקנת על השרת נועדה לספק הגנה נוספת מפני סוסים טרויאניים, תוכנות זדוניות ווירוסים למיניהם. מומלץ להתקין את החומה מבעוד מועד.
  • שימוש בפרוטוקול SSL – בעלי אתרים רבין כבר הבינו שכדי לדאוג לאבטחה נאותה של האתר יש צורך להתקין תעודת SSL. פרוטוקול SSL הוא פרוטוקול אבטחה המצפין את התעבורה העוברת באתר. התקנת התעודה מומלצת במיוחד עבור אתרים המאפשרים לגולשים שלהם לבצע תשלום, שכן ה-SSL מצפין את פרטי האשראי. מעבר לכך, מבחינת קידום אתרים, גוגל אוהבת לתעדף אתרים בעלי קידומת https על פני בעלי הקידומת http.

למצוא את המקצעונים שיאבטחו לכם את האתר

אחסון אתרים מאובטח ברשת הוא בגדר חובה עבור כל מי שמעוניין בטובתו של העסק שלו. משום כך, כאשר אתם בונים אתר, מומלץ להתייעץ עם אנשי מקצוע בתחום כמו אנשי אבטחה או מקדמי אתרים שיש להם ניסיון רב בתחום. אלה בתורם יציגו בפניכם את אפשרויות האבטחה השונות ויספקו לכם מידע עדכני. חברה מקצועית דואגת לתחזק את האתר המאוחסן ברשותה ומעדכנת את הלקוח לגבי עדכונים ושינויים שוטפים.