עולם האפליקציות הוא עולם חדש יחסית אך השינוי שהוא ממשיך לעשות בחיינו נמשך. מדי יום יוצאות אפליקציות חדשות ועם זאת אפשר לראות כי ישנן אפליקציות פופולריות שמובילות כבר זמן רב בתחומן. האפליקציות המובילות עשו שינוי בחיינו, בתחום הנהיגה, התקשורת עם הסביבה ובתחום התחביבים שלנו ויצרו למעשה התנהלות שונה בחיי היום יום שלנו.

אפליקציית הנהיגה שמובילה את הישראלים לכל מקום

אפליקציית הנהיגה המובילה שפותחה במקור בישראל ונרכשה על ידי גוגל בעסקת ענק היא אפליקציית "וייז". היום אין כמעט ישראלי אחד שלא שמע על האפליקציה שסחפה אחריה משתמשים רבים. החידוש של האפליקציה מגיע בדרך איסוף המידע שמועבר לנהג. לא מדובר על אפליקציית ניווט רגילה אלא על אפליקציה שאוספת מידע מהנהגים בשטח ובוחנת נתונים שונים שיכולים להיות רלוונטיים לנהגים במהלך הדרך וזאת במטרה להפוך את הנסיעה שלהם נוחה יותר.

אפליקציית התקשורת שסחפה מיליון משתמשים בכל העולם

אפליקציית התקשורת "ווטסאפ" סחפה אחריה מיליוני משתמשים בכל העולם. האפליקציה מציעה תקשורת חברתית נטולת פרסומות. כאן מדובר בחידוש משמעותי, כשהמשתמשים אינם נחשפים לפרסומות כמו ברשתות חברתיות אחרות ויחד עם זאת זה אינו החידוש המשמעותי ביותר שלה. האפליקציה מאפשרת ליצור קבוצה סגורה ללא התערבות חיצונית או בקשות הצטרפות והיא שימושית מאד וזמינה.

אפליקציית הרשת החברתית

האפליקציה של פייסבוק מאפשרת לכל אחד להיות זמין למה שקורה ברשת החברתית מכל מקום. האפליקציה נוחה מאד לשימוש וכמעט כל מי שמחזיק בפרופיל פייסבוק כבר הוריד אותה. האפליקציה מדמה את השימוש ברשת החברתית ומבחינה זו היא לא מביאה חדשנות משמעותית אלא פשוט נוחות וזמינות לכל מה שקורה ברשת שלו.

האפליקציה שהופכת כל תמונה למעולה

המכשירים הניידים הפכו בשנים האחרונות למצלמה לכל דבר. יותר אנשים מצלמים יותר תמונות ומעלים את הצילומים שלהם מיד לרשתות החברתיות השונות שלהם. עם זאת, למרות שהמכשירים אפשרו לבצע צילומים בקלות, אנשים רבים רצו להפוך את התמונות שלהם לטובות יותר ומושכות. אפליקציית אינסטגרם תפסה מקום מכובד מאד בהורדת האפליקציות. האפליקציה מאפשרת לעבד כל תמונה בקלות, דרך המכשיר הנייד ללא שימוש בתוכנות מחשב ואפילו בלי להוריד את התמונה לפני שמבצעים בה שינוי. האפליקציה מאפשרת לעשות שינויים רבים בתמונה, החל מתיקונים קלים לתמונות (כמו למשל הסרת עיניים אדומות) ועד לשינויים גדולים והוספת פילטרים על התמונה.

אפליקציה לאוהבי המוזיקה

אפליקציית "שזאם" היא אפליקציה לאוהבי המוזיקה. האפליקציה מאפשרת למשתמשים לזהות מוזיקה על פי מקטע יחיד ולמצוא את המקור של הקטע שהם רוצים לשמוע. האפליקציה מביאה דיוק מרבי ומסד נתונים רחב. נוסף לכך, האפליקציה מאפשרת להפוך את השיר לרינגטון על ידי מציאת השיר המבוקש וחיתוך הקטע המתאים לצלצול.

 

כתבה בחסות: פריון YNET