כל צעיר או צעירה שמחפשים קורס איפור, יכול למצוא באינטרנט אינספור אפשרויות, דוגמאות ורעיונות לקורסים מסוגים שונים. החל מקורסים שנמשכים ימים ספורים, קורסים שמציעים שיטה וטכניקת איפור חדשנית או קורסים שמציעים לימוד דרך המחשב בבית ועוד.

אך אם רוצים לעסוק בתחום, חשוב לוודא שקורס האיפור ברמה מקצועית, חשוב לוודא שאכן מדובר בקורס על רמה ולא קורס סטנדרטי, פשוט, כזה שכל אחד יכול להתקבל אליו או ללמוד בו, בלי דרישות ומגבלות, בלי תנאים, שכן אז מהר מאוד מגלים, שאין לקורס משמעות אמיתית מבחינה מקצועית.

זה חשוב לוודא שקורס האיפור ברמה מקצועית, מאחר וזה יכול להשפיע באופן מהותי על היכולת להשתלב בתחום באופן מקצועי. צריך לקחת בחשבון, בסופו של דבר נרשמים לקורס מסוג זה בשביל לקבל תעודת מקצוע ולעסוק בו. אז אם בוחרים ללמוד בקורס שאיננו מקצועי, זה יכול להיות בעוכרינו, מאחר ואנחנו לא נוכל לספק ללקוחות לנו את השירות שהם מצפים לקבל. ייתכן שעוד קודם לכן, אנחנו מאוד נתקשה למצוא עבודה ולהשתלב בתחום, כפי שאנחנו מצפים.

לפני שנסביר איך מוודאים שהקורס אכן מקצועי, צריך להדגיש, מאחר ויש הרבה מאוד מידע בתחום, הרבה מאוד קורסים שמוצעים לנו דרך אתרי אינטרנט שונים, אנחנו צריכים גם לדעת כיצד להפריד בין הטפל לעיקר, להבין מה יותר חשוב, לקרוא בין השורות, ובסופו של דבר, לדעת להחליט מה מבין המידע שמסופק לנו הוא רלוונטי, אמין ויכול באמת לשרת אותנו.

איך מוודאים שהקורס אכן מקצועי

יש כמה נקודות שיכולות לעזור לנו בתהליך זה:

ראשית, אם אנחנו יודעים מי עומד מאחורי הקורס, מי מארגן אותו. במידה ומדובר באנשי מקצוע מוכרים אז אנחנו יכולים להיות רגועים שאכן מדובר בקורס מקצועי, אם מדובר באנשים שאנחנו לא מכירים, אז אנחנו צריכים להטיל ספק בריא בשאלה, האם באמת הקורס מקצועי או לא.

שנית, אנחנו צריכים לבחון מי המרצים בקורס. זה לא מספיק רק לבחון מי עומד מאחריו, אלא יש לבחון מי המרצים, בשביל לדעת שאכן מדובר באנשים עם ניסיון, ידע, בין אם הוא מעשי ובין אם הוא תיאורטי.

שלישית, אנחנו צריכים לבחון את תוכנית הלימודים, עד כמה היא מתאימה למקצוע בכלל ובאופן ספציפי, עד כמה היא מעודכנת בהתאם למה שנהוג היום בתחום. בצורה כזו יהיה לנו הרבה יותר קל להחליט, האם באמת מדובר בקורס מקצועי או לא.

ארבע, אנחנו צריכים לבחון את השאלה, מה בדיוק נקבל מהקורס ובאילו תנאים הוא נערך. יש חשיבות גדולה לכך שהקורס יכלול מעבר לשיעורים גם הדגמות, פרויקטים, ודברים אחרים שיכשירו אותנו להיות מאפרים מקצועיים. בסופו של דבר, המטרה של הקורס צריכה להיות, להכשיר אותנו להיות אנשי מקצוע מובילים בתחום האיפור.