אתם בטוחים שאתם מנהלים היטב את כל ענייני הכושר שלכם ואינכם זקוקים למאמן אישי. אתם מרגישים טוב עם עצמכם – אתם מבקרים בחדר הכושר 3 פעמים בשבוע ומקפידים על רוטינת האימונים השגרתית שלכם, אוכלים כמו שצריך, עולים במדרגות ומוותרים על שירותי המעלית, ונראים טוב בהרבה , בהשוואה לאחרים. אתם משוכנעים שאתם מסתדרים מצוין בלי מאמן אישי. רק לפני שאתם טופחים לעצמכם על השכם, בואו ונבדוק אם ישנו בכל זאת מקום לשיפור.

אתם עשויים ליהנות ממאמן אישי במידה ו:

  • ירדתם במשקל, אך עדיין אינכם מצליחים להתפטר מאותה בליטה מעצבנת במרכז הבטן.
  • אתם מגיעים לחדר הכושר ומחקים את המתאמנים שכמותם הייתם רוצים להיראות.
  • לא הצלחתם לרדת במשקל בשלושת החודשים האחרונים, וזאת למרות שאתם ממשיכים להתאמן באופן קבוע.
  • לא התקדמתם לעבר מטרות הכושר בחצי השנה האחרונה.

שכירת שירותיו של מאמן אישי אינה מהווה הודאה בכך שאין לכם מושג מה אתם עושים בחדר הכושר. להפך, בכך תוכיחו שהנכם דואגים לבריאותכם ומעריכים כראוי את זמנכם, הראוי לניצול באופן אפקטיבי.

כמו כן, קחו בחשבון שכל אותם ספורטאים מקצועיים וכל אותם ידוענים שעל מראה כמו שלהם אתם חולמים בהקיץ – השתמשו כולם בשירותיו של מאמן כושר, ובמקרים מסוימים, של כמה מאמני כושר. אז אם הגעתם למראה המושלם, יתכן ואינכם זקוקים למאמן אישי, לכל השאר – שווה להשקיע בכך.

רובכם לא הייתם חולמים לטפל לבד בבעיות הרכב שלכם. כשאתם זקוקים לתיקון – אתם משלמים במיטב כספכם למקצוענים. חבל מאוד שכאשר הדברים נוגעים לבריאות הגוף, רבים נוטים שלא להעניק לדברים את כובד המשקל הראוי להם, גם כשאינם מצליחים להגיע לביצועים אידיאליים.

את הרכב תחליפו ביום מן הימים, אך גופכם מלווה אתכם לכל חייכם. כולנו יודעים שגישת ה-“עשה זאת בעצמך” לא תביא להישגים שתשיגו בשכירת מאמן מקצועי. התוצאות לא תגענה לאותה הרמה, וייקח לכם זמן רב יותר להשיג אותן, אם בכלל.

מעבר לכך, קיים סיכון שתסבכו את העניינים כתוצאה מאינפורמציה שגויה ומכלים לא נכונים. מאמן אישי נמצא שם בשבילכם עם כל המידע הרלוונטי הדרוש לכם להשגת מטרותיכם ומכלול הכלים שיהפכו את הדרך לאפקטיבית יותר.

תוכלו תמיד להמשיך לעשות את מה שאתם עושים ולקוות שתצליחו לרדת במשקל או להשיג את מטרותיכם, אך מהר מאוד תבינו שתקווה איננה כלי יעיל במיוחד לירידה במשקל. במקומה, קחו לכם מאמן מקצועי, והגשימו את התקוות כולן.

מה בעצם עושה מאמן אישי? כיצד מאמן אישי יעזור לכם?

מאמנים אישיים הינם, בדרך כלל, מקצוענים מוסמכים ומאומנים אשר עובדים עם אחרים במטרה לסייע להם להגשים את מטרות האימון והכושר הנוכחיות שלהם. חלקם עובדים עם חובבנים וחלקם עם ספורטאים מקצועיים המעוניינים לשפר את הישגיהם, ולכן נחשבים למאמני אתלטיקה.

מאמנים אישיים עובדים עם קבוצות קטנות או לחלופין, באופן פרטני, עם מתאמנים המעוניינים להשיג רמת כושר משופרת.

בדרך כלל, מאמני כושר יתחילו את עבודתם בהצגת הערכה של ההיסטוריה הבריאותית של הפציינט, וימליצו על התייעצות עם רופא בנושא רוטינת האימונים לפני שיתחילו באימונים בפועל. ככלל, בכל פעם שצץ סימן שאלה במהלך ניתוח ההיסטוריה הרפואית, מומלץ להתייעץ עם רופא. לא פעם המאמן האישי ייפגש בעצמו עם הרופא המטפל בפציינט שלו לפני שייצור עבורו תכנית אימונים.

מעבר להבנה הפשוטה של ההיסטוריה התרופתית של הפציינט, יהיה על מאמן הכושר להבין מהן המטרות של הפציינט ברוטינת האימונים. ישנם פציינטים שמטרותיהם מוגדרות וברורות, בעוד אחרים רק זקוקים לזריקת מוטיבציה, לתוכנית אימונים שתחזיר אותם לגזרה, לתוכנית לירידה במשקל או לתכנית עבודה על אזור בעייתי ספציפי.

אנשים מכל שכבות הגיל, בכל רמות הכושר ובעלי מעמדות כלכליים שונים בוחרים לבצע שינוי מכריע בחייהם, כזה שאינם מסוגלים לבצע כראוי בכוחות עצמם, ולשם כך הם נעזרים במאמנים אישיים.

יתרונות האימון האישי:

– שיפור רמת הכושר: הסיבה העיקרית לשכירת שירותיו של מאמן אישי היא קבלת עזרה מקצועית לשיפור הכוח, הגמישות, בריאות הלב וכלי הדם, היציבה, הסיבולת, הקואורדינציה, האיזון ומשקל הגוף. מאמנים אישיים מסייעים בפיקוח על רמת ההתקדמות ובכיוון נכון של משטר האימונים במהלך הזמן, מה שמונע עצירה בתהליך ההתקדמות.

– הגעה למשקל תקין ושמירה עליו: מאמן אישי יסייע לכם בהפחתת משקל ושומן, בעיצוב הגוף ובעבודה על אזורים בעייתיים. מאמן טוב יסייע לכם בהצבת מטרות ריאליות ובקביעת אסטרטגיות שיובילו אתכם למטרה בבטיחות, וזאת תוך מתן העידוד לו אתם זקוקים.

– בדרך כלל, מרבית המתאמנים יתקשו להמשיך באימונים כאשר הם חשים כאב. מאמנים רבים מתייחסים לסף הכאב כאל “אזור הנוחות” של לקוחותיהם. גם אם זה נשמע נחמד למדי, העובדה העצובה היא שרמתו של סף זה היא השומרת עליכם בתוך הגוף שיש לכם עכשיו.

– מאמן אישי איכותי מודע לעקרונות הקשורים באזור הנוחות שלכם ולצעדים הנדרשים לחילוצכם מאותו אזור נוחות ספציפי.

– המטרה העיקרית היא לספק לכם את התוצאות להן אתם מקווים. וכמובן, למאמנים אישיים הידע הדרוש לגבי צירופי התרגילים ורמות העוצמה הדרושות לכם במטרה להכניס את שומן גופכם למצב של שריפה בדרך הבטוחה והאפקטיבית ביותר.