בישראל כל בעל רכב חייב בביטוח שנקרא ‘ביטוח חובה’. אם אדם מחליט שלא לבטח את הרכב הוא נחשב כמבצע מעשה פלילי ובהתאם הוא יכול להיענש על כך. במקרים בהם משפחה מחזיקה בשני רכבים פרטיים לשימוש משפחתי, ישתלם לה לבדוק כיצד ניתן לצאת נשכרים מביטוח מקיף לרכב באותה חברת ביטוח.

חבילת ביטוחים בחברה אחת

מדי שנה בעלי רכבים צריכים להגיע להחלטה ברורה לגבי חברת הביטוח ממנה הם ירכשו את ביטוח הרכב. כיוון שביטוח רכב חובה הינו חובה, אין אפשרות להתגמש לגביו אך כן ניתן להציע כל מיני הצעות אטרקטיביות לגבי הביטוחים המקיפים וביטוחי צד שלישי לרכבים וזה מה שחברות הביטוח עושות. נכון לשנת 2015 כל אחד יכול להיכנס אל אתר האינטרנט של חברת הביטוח ולהתרשם מהסוגים השונים של פוליסות הביטוח המקיפות וביטוח הצד שלישי לרכב. שני הדברים החשובים ביותר ואלו אותם אתם צריכים לבדוק במסגרת ביטוחים אלו הם הכיסויים לרכב אותה מציעה החברה והמחיר של הפוליסה. כיוון שתחום הביטוח והפיננסיים הוא תחום דינאמי חשוב לבדוק מדי שנה האם יש הצעות אטרקטיביות יותר, או האם משתלם לכם להמשיך עם אותה חברת ביטוח אמינה בה בחרתם לבטח את הרכבים שלכם.

מתאימים את הביטוח למשפחה

אחד הדברים החשובים ביותר בתחום הביטוח הוא היכולת להתאים את סוגי הביטוחים השונים בהתאמה אישית לכל משפחה. כלומר, אם למשפחה יש שני רכבים או יותר והיא פונה לחברת ביטוח מסוימת על מנת לרכוש ביטוח חובה יש בהחלט סיכוי טוב שאותה חברה תוכל להציע לה גם פוליסת ביטוח מקיף לרכב במחיר אטרקטיבי ואם היא מחליטה על ביטוחים מקיפים לשני הרכבים המשפחתיים, קרוב לוודאי שהמחיר של הביטוח ישתלם עוד יותר. התאמה אישית מבחינת כיסויים בביטוח ומבחינת מחיר הביטוח תשפיע בצורה ניכרת על הלקוח ותוביל אותו לקבלת ההחלטה המתאימה לו. נכון להיום חברות הביטוח בעלות המוניטין המוצלח בישראל מציעות פוליסות שמותאמות לקהלי יעד שונים, כמו למשל ביטוח חובה וביטוח מקיף לנשים במחירים מופחתים, פוליסות במחירים משתלמים למשפחות שמחזיקות בשני רכבים או יותר ועוד.

חוסכים בהוצאות- חשוב לדעת

אם הגיע הזמן ואתם צריכים לחדש את ביטוח החובה שלכם יש לבדוק מה חברות הביטוח יכולות להציע לכם במידה ואתם מעוניינים לרכוש גם ביטוחים מקיפים או צד ג’ ליתר הרכבים המשפחתיים שלכם. רוב האנשים אינם מודעים לכך שסקר שוק והשוואת מחירים יכול להשתלם להם מאוד ולחסוך משמעותית בהוצאות על ביטוחי הרכב. נכון להיום חברות ביטוח רבות מציעים מחירים אטרקטיביים ותנאים משתלמים לביטוח כל הרכבים באותה חברת ביטוח. חשוב לקחת בחשבון שתמיד חשוב לדעת האם יש חריגים בפוליסה או אותיות קטנות, כמו למשל שחברת הביטוח אינו מבטחת רכב ליסינג, רוב החברות דורשות הוכחה שאין לבעלי הרכב עבר תעבורתי פלילי, שהנהג של אותו רכב הוא בן 24 ויותר ועוד.

לסיכום, אם יש לכם יותר מרכב אחד קיים סיכוי גבוה שתוכלו ליהנות מרכישת חבילת ביטוחים משתלמת ביותר בחברת ביטוח זו או אחרת, דרך מצוינת לחסוך בסכום ההוצאות השנתי על ביטוחים. כעת, כל שנותר הוא לבצע סקר שוק של ביטוחים לרכב ולהחליט באיזו חברת ביטוח תבחרו.