ובכן, המילה חייבים היא מילה קצת קיצונית, שכן אפשר לבנות מטבחים כפריים מכל סוג של עץ, ועדיין להעניק להם מראה כפרי אותנטי, אלא שמטבח כפרי אמיתי, ראוי שיהיה מיוצר מעץ מלא. אך ורק עץ מלא יכול להעניק את התחושה, את הריח, את המגע, את המראה העצי האותנטי, וזו היא בדיוק המטרה שאותה אנו רוצים להשיג כאשר אנו בוחרים בסגנון העיצוב הכפרי. סגנון עיצוב זה מועדף על אנשים רבים החיים במושב ובכפר, אך גם על אנשים החיים בלב המטרופולין העירוני ורוצים ליצור לעצמם מעין פינה של טבע וחיוניות בתוך מרחב האספלט האפרורי.

מגוון רחב של סוגי עץ מלא

עץ מלא הוא מונח גג המשקף את העובדה שמדובר בעץ טבעי לחלוטין, שתהליכי העיבוד אותם הוא עבר נועדו רק להענקת צורה וגימור. בתוך המונח עץ מלא, מסתתרים מספר רב של סוגי עצים מהם אפשר לייצר מטבחים כפריים, ובכלל זה עץ אורן, עץ אלון, עץ טיק, עץ איפאה ועוד. כל סוגי העצים הללו אוחזים בשורה של מאפיינים ייחודיים להם מבחינת חוזק מבני, עמידות לאורך זמן, עמידות בלחות וחום, מראה ומרקם וכמובן מחיר. כאשר אתם מעוניינים לעצב מטבח כפרי, וליהנות מכל היתרונות שלו, לא רק בהיבט האיכות, חשוב מאוד שהמטבח יהיה עשוי עץ מלא לחלוטין.

עץ מלא כמרכיב דומיננטי, אך לא בלעדי

יחד עם זאת, בעיצוב מטבחים כפריים בהחלט ניתן לעשות שימוש גם בעץ מעובד שאינו עץ מלא עבור מספר אלמנטים כדוגמת דלתות ומדפי פנים. אין שום יתרון ושום היגיון לשימוש במדפי עץ מלא בתוך הארונות עצמם, וכן ישנו היגיון רב בשימוש בדלתות המיוצרות מעץ מעובד שהוא קל יותר במשקלו, ולכן אינו יוצר עומס על צירי הדלתות ועל המבנה של המטבח כולו. בעבודה עם איש מקצוע תוכלו לקבל את כל המידע הנדרש אודות השיקולים האסתטיים והפונקציונליים שאותם יהיה עליכם לקחת בחשבון בעיצוב והזמנת מטבח עשוי עץ מלא.

שלל מאפיינים נוספים שיש לקחת בחשבון

אחרי שאמרנו את זה, מטבחים כפריים הם לא רק עץ מלא, וישנם לא מעט דגמי מטבחים המעוצבים בסגנונות עיצוב מודרניים, קלאסיים, יוקרתיים, וינטאג' ועוד, שגם הם עשויים מעץ מלא. המאפיין הייחודי למטבח הכפרי הוא האופן בו בא העץ המלא לידי ביטוי במבנה הכולל של המטבח וכן במאפייני הגימור שלו. מטבח כפרי אמור להעביר את תחושת הכפר, והוא עושה זאת הן על ידי שימוש בעץ מלא, והן על ידי שימוש בעקרונות עיצוב מקצועיים המיועדים להשיג את המטרה הזאת, לרבות צבעים, מרקמים, שילובי גוונים, שילובי חומרי גלם אותנטיים כמו נחושת וכדומה. כאמור, איש מקצוע יוכל לחשוף אתכם בפני כל האפשרויות העומדות בפניכם, ולהבטיח שאתם מעצבים את המטבח הכפרי שלכם על פי כללי העיצוב המקצועיים.