ביוב הוא אחת ההמצאות החשובות ביותר של המין האנושי. בזכות רשת הצינורות התת קרקעיים שמובילה את השפכים שלנו הרחק ממרחבי המגורים הצטמצמה במידה דרמטית התחלואה עקב זיהומים ובאופן כללי השתדרגה איכות החיים. יחד עם זאת כמובן שייתכנו תקלות שונות הקשורות לרשת הביוב, ובמקרים אלה נדרשים שירותי ביובית בפריסה רחבה כך שהיא מגיעה לכל מקום שבו יש בה צורך.

פתרונות לטווח ארוך

הדגש העיקרי בביצוע עבודות ביוב הוא חשיבה לטווח ארוך. פתיחת סתימה לכשעצמה היא כמובן שירות קריטי כשעקב הסתימה ישנה זרימה של נוזלים עכורים ועוד מרכיבים לא רצויים בחצר הבית, מצב שמהווה מפגע תברואתי חמור – אבל כדי שהמטרד לא יחזור תוך זמן קצר, חשוב מאוד למצוא פתרון מקיף ויסודי. בפרט ישנה חשיבות למחשבה לטווח ארוך כשמדובר על תשתיות ביוב ישנות שנוטות לקרוס לעתים קרובות.

חיתוך שורשים בביוב

אחת הסיבות העיקריות לצורך בשירותי ביובית בפריסה רחבה היא חדירה של שורשים אל בור ביוב. כדאי לדעת שהביוב הוא סביבה אופטימלית עבור שורשי העצים והצמחים השונים בחצר – יש בה מים, מינרלים רבים עקב נוכחות השפכים ובאופן כללי הצמחים שמצליחים לחדור אל בור הביוב בזכות סדק, כולל כזה צר במיוחד, יכולים להתרבות שם בקצב מסחרר עד שהם גורמים לנזקים של ממש לתשתית החיונית.

על-מנת לסלק את השורשים כך שהם גם לא ישובו נדרש ציוד ייעודי שמרסק אותם וכך החלקים הזעירים נשטפים בזרם ולא מאיימים על שלמות הביוב ותקינותו. חשוב להדגיש שלא כל חברה שמספקת שירותי ביובית מיומנת גם בחיתוך שורשים.

צילום צנרת ביוב

הבסיס לתיקון ארוך טווח שמספקת חברה שמציעה שירותי ביובית בפריסה רחבה וכלל ארצית הוא צילום של הצנרת. באופן טבעי גם ציוד הצילום חייב להיות משוכלל במיוחד כדי להבטיח אבחון מושלם, וכיום יש אכן מצלמות שמספקות תמונת מצב מפורטת, באיכות של HD, כך שאנשי המקצוע שנעזרים בהן יכולים לדעת בדיוק מה קורה בכל נקודה ונקודה של רשת הביוב.

שירותי ביובית בפריסה רחבה – תיקונים נוספים

ביובית בפריסה רחבה מבצעת פעולות רבות נוספות ובהן למשל ניקוי שומנים, שטיפת קווי ביוב, החלפה של משאבות טבולות (שירות מבוקש למדי של כל ביובית בפריסה ארצית, שמהותו הבטחת פעילות תקינה של מערכת הביוב במרתפים וביחידות דיור מתחת למפלס פני הקרקע), תיקוני פאץ’ (טכניקה ייחודית שמתאימה לעבודות ביוב בבתים פרטיים או מתחת למשטח שיש יוקרתי שרוצים לשמור עליו) ועוד.   

איך לבחור חברה שמספקת שירותי ביובית?

בחירת חברה שמספקת שירותי ביובית מתבססת על מספר פרמטרים חשובים:

* זמינות – כשאנחנו זקוקים לשירות כזה או אחר הקשור לרשת הביוב מן הסתם נרצה אותו תוך זמן קצר במיוחד עקב חומרת המפגע ואי הנעימות.

* רלוונטיות – כמובן חשוב לוודא שהמיקום הספציפי שלכם רלוונטי להגעה מבחינת החברה שמצאתם. ביובית בפריסה רחבה מגיעה לכל מקום כמעט.

* ניסיון – מרכיב קריטי בעבודות מסוג זה.

* ציוד – שכאמור חייב להיות משוכלל.

* אמינות – כדי שיבוצעו רק הפעולות הנחוצות באמת.

דרך טובה במיוחד היא להיעזר בהמלצות של חברים או מכרים שאתם סומכים עליהם, אבל בכל מקרה חשוב לוודא שאותה חברה למתן שירותי ביוב עונה על כל הקריטריונים הנ”ל.