לוחות גבס ותקרות גבס הם אלמנטים שנמצאים בשימוש רווח מאוד בבתים, חנויות, משרדים ועסקים מסוגים שונים. למעשה מדובר באופציה נפוצה במיוחד, גם בזכות המחיר האטרקטיבי וגם בזכות האפשרות לעצב באופן מושלם כל חלל, בדיוק לפי הרצונות של הלקוח. פתחי שירות הם עוד מרכיב חיוני – אלו הם פתחים נסתרים בתוך לוח הגבס או תקרת הגבס שדרכם ניתן להגיע בנוחות ובמהירות אל מרכיבים שונים של צנרת המים, אל אלמנטים שמהווים חלק מהמזגן, אל מערכת החשמל ועוד.

מה כולל פתח שירות?

פתח שירות הוא למעשה מעין פנל שכולל בתוכו מסגרת אלומיניום, וכן מפתח בלי צירים וללא ידיות בולטות. הסיבה לכך היא כמובן אסתטית וכדי להבטיח שילוב מושלם של פתחי שירות בכל תקרת גבס או לוח גבס. אופן הפתיחה הוא באמצעות לחיצה על הפנל. למרות שמדובר בפריט לכאורה קטן ולא בולט, ההשפעה שלו על עיצוב החלל גדולה.

הגדלים המקובלים של פתחי שירות לגבס

הפרמטר העיקרי לפיו בוחרים פתח שירות לגבס הוא באופן טבעי הגודל שלו. כדי להבין מהם ממדי הפתח הנכונים בכל מקום, צריך להבין מהי המטרה הספציפית שלו – כלומר לאן מוביל הפתח. ככל שהרכיב אליו מוביל פתח השירות גדול יותר, כך גם הפתח עצמו צריך להיות גדול יותר כדי שהגישה אל מערכות המים, החשמל, הקירור, הגז וכו' תהיה אכן נוחה. המידות המקובלות הן 20X20 ס"מ, 30X30 ס"מ, 30X100 ס"מ, 40X40 ס"מ, 40X60 ס"מ, 50X50 ס"מ, 60X60 ס"מ, 60X120 ס"מ, 80X80 ס"מ, 80X100 ס"מ, 100X100 ס"מ ו-120X120 ס"מ.

על מה עוד חשוב להקפיד כשבוחרים פתח שירות לגבס?

דגש חשוב אחד הוא המסגרת של הפנל, שחייבת להיות עמידה. בהתאם החומר האידיאלי הוא אלומיניום. דגש חשוב שני הוא רמת הגימור, וזאת על-מנת להבטיח אסתטיות מרבית. בהקשר זה כדאי לזכור שאלומיניום מתאפיין לא רק במשקל קל וחוסן רב אלא גם במראה נקי ומרשים. רמת גימור גבוהה היא עוד דגש חשוב, ובאופן כללי מומלץ לרכוש פתחי שירות לגבס מחברה בעלת ניסיון רב בתחום הפתרונות לענף הבנייה בכלל ופרופילי האלומיניום בפרט.