הרוב המוחלט מכיר את מצלמת האבטחה בתור כלי אבטחה יעיל המצלם אזור מסוים, אך הידעתם כי כיום קיימים מעל למאה סוגי מצלמות אבטחה; ביניהן – מצלמת אינפרא אדום, מצלמת צינור, מצלמת כיפה, מצלמת חיישן תנועה ועוד. בין אם הנכם מכירים את מצלמות האבטחה באופן מעמיק לבין אם הנכם מכירים את העולם רק על פני השטח, להלן 8 טיפים לגבי מצלמות אבטחה שכדאי לכם לדעת:

1) תכננו את ההתקנה שלכם מראש

טרם הנכם מבצעים התקנה של מערכת מצלמות התקנה בבית, שאלו את עצמכם – אלו אזורים באמת צריך לצלם? איפה המקומות הכי ‘פגיעים’ באזור? אם הייתי שודד, דרך איפה הייתי מנסה להיכנס? כל אלו יגרמו לכם לחשוב בצורה הגיונית על התקנת מצלמות האבטחה, לייעל ת התהליך מבחינה כלכלית ומבחינת זמן.

2) אל תמקמו את המצלמות בגובה המקסימלי

בעת בחירת הזווית הנכונה ביותר עבור מיקום מצלמת האבטחה, הגובה הוא לא תמיד החבר הכי טוב שלכם. בעת מיקום מצלמה בנקודה גבוה, אתם אמנם מצלמים שטח יותר נרחב, אך חדות ורזולוציית התמונה יורדת משמעותית.

3) אל תשכחו את התאורה

אמנם מצלמות רבות הנן מספיק רגישות בכדי לצלם באיכות מספקת גם בתנאי תאורה נמוכים, תמיד עדיף לא לקחת סיכונים וכן לדאוג לאזור המצולם להיות מואר עד כמה שניתן על ידי הצבת פנסים. הבעיה בתאורה נמוכה היא שוב – צילום ברזולוציה נמוכה על ידי מגוון מצלמות שלא מותאמות לצילום בסביבה מוחשכת. בקשר לאזורים חשוכים ללא אפשרות להארתם מומלץ להשתמש במצלמות עם אפשרות לראיית לילה.

4) תכונות חשובות להכיר במצלמת האבטחה שלכם

אנשים רבים סומכים על איש המקצוע שאכן ימליץ להם על המצלמה שתתאים להם באופן פרטני, אך לאלו שמעוניינים להעמיק יותר ולדעת בעצמם, חשוב להיות מודעים לכמה תכונות: זווית צילום, רזולוציית צילום, תנועה. כל אלו הינן תכונות בסיסיות אשר מומלץ להתעמק בהן מעט ולדעת מהם התנאים הקיימים במצלמה.

5) המטרה העיקרית במצלמות אבטחה

חשוב שתדעו כי ישנה מטרה עיקרית מאחורי התקנת מצלמות אבטחה, או בניסוח שונה – המהות של מצלמות האבטחה לבית ולעסק. תחילה הדבר מרחיק ומרתיע פושעים ופורצים, אך מעבר לכך, הרגע המתוק של מצלמת האבטחה הוא בעת סיפוק ראייה גורפת לרשויות החוק בכל הנוגע לעבריין, לכן גם עניין הרזולוציה מצוין פעמים כה רבות – בכדי לאפשר זיהוי ואיכותי.

6) טרם התקנה דברו עם איש מקצוע

securitycameras4u.co.il עסק מקצועי הנותן שרותי תפעול והתקנה בכל הנוגע למצלמות אבטחה, לדוגמא –

יכול לחסוך לכם זמן רב ולהמליץ על מצלמה שמתאימה במיוחד בשבילכם.

7) הכירו מעט את מחירי המצלמות

מומלץ להכיר את המחירון הקיים למצלמות אבטחה שונות, ניתן לברר מחירים באתרים שונים בחיפוש זריז בגוגל.

8) לא תמיד מצלמה יקרה היא הפתרון

ישנן מצלמות אבטחה שמגיעות לסכומים גבוהים, אך לא תמיד הדבר מסמל על איכותה באופן שמתפרש לכך שהדבר יועיל לכם יותר ממצלמה אחרת, לדוגמא – ניתן להתקין מצלמת דמה בחלק מן האזור בכדי לנצל את אפקט ההרתעה של מצלמות האבטחה ובכך לחסוך מאות שקלים.