המשמעות של ליסינג פרטי היא הלוואה לכל דבר, בדומה לזו הניתנת על ידי הבנקים. בליסינג הכוונה היא לקניית רכב על ידי פריסת תשלומים נוחה לאורך של עד 36 חודשים, ותשלום סופי להשלמת התשלומים על הרכב בסוף התקופה.

תשלומי מקדמה וריביות

במהלך העסקה עם חברת ליסינג פרטי הלקוחות מחויבים, בכל המקרים, בתשלום של מקדמה בגובה של 10 עד 30 אחוז ממחיר הרכב. מקדמה זו תשולם במזומן. הריביות הכרוכות בהלוואה זו נעות בין 0% ועד ל-5%. התשלום עצמו ייחשב לקבוע מדי חודש, או צמוד למדד.

חובה לשלם את התשלום האחרון

ליסינג פרטי מבוצע, לעיתים רחוקות, גם באמצעות יבואני הרכב. בחברות רבות מוצג התשלום הסופי כמתן אפשרות לרכישת הרכב. אך, לאמיתו של דבר, הכוונה היא שאת התשלום הסופי תהיו חייבים לשלם בכל מקרה, פרט למקרה של רכישת רכב חדש.

סבסוד הריבית על ידי חברות הליסינג

חברות ליסינג פרטי יכולות לגייס הון בכוחות עצמן, אם מהבנקים או משוק האג”ח ושוק ההון. החברות יכולות לעמוד בתנאי המימון של הבנק באמצעות סבסוד הריבית שהן מקבלות מן ההנחות של יבואני הרכב. יש לציין כי מדובר כאן בעיקר ברווחים של חברות הליסינג.

ליסינג באמצעות היבואן

הרכב עצמו, יש לזכור, לא יהיה רשום על שם הלקוח אלא על שמה של החברה. לעיתים רחוקות נמצא מקרים בהם הליסינג נעשה באופן ישיר על ידי יבואני הרכב. במקרים אלה הרכב יירשם על שמו של הלקוח ולטובתו, מראשיתו של חוזה הליסינג.

הלוואה מהבנק או ליסינג תלויה במספר גורמים:

  • סוג הרכב
  • מספר הקילומטר
  • הימצאות רכב נוסף ברשות הלקוח
  • קיימת חלופה לרכב של החברה

מומלץ ביותר לבצע השוואה מקפת בין מחירי חברות הליסינג השונות כדי לקבל הצעות מחיר מתוכן תוכלו לבחור בהצעה הטובה ביותר עבורכם. חשוב להתייעץ עם יועצי הליסינג המומחים, אותם ניתן למצוא באתר האינטרנט.