כל משפחה ישראלית מרגישה שהיא זקוקה לחופשה מפעם לפעם, כאשר בתחומי המדינה עצמה ניתן למצוא שלל אתרים המבטיחים הנאה מלאה. מה שחשוב להדגיש הוא שהמקום בו מתאחסנים במהלך החופשה מגדיר את החוויה לא פחות מאשר האזור בו מבקרים, או אפילו האטרקציות בהן לוקחים חלק. בשנים האחרונות, יותר ויותר ישראלים בוחרים באפשרות של השכרת וילה, שדוחקת הצידה את ההזמנה המסורתית יותר של חדרים בבתי מלון. מהן הסיבות המביאות לשינוי הזה?

הכול מתחיל מהחיסכון הכלכלי

עבור מי שלא בקיא בחוקי המשחק, הרעיון של השכרת וילה בכינרת עלול להיראות יקר. במציאות, עם זאת, התמונה שונה לחלוטין. השכרת וילה מוצעת כיום במחירים שווים לכל נפש, והיא הופכת לרעיון המשתלם ביותר עבור משפחות עם ילדים – ולו מכיוון שאינן צריכות להזמין מספר חדרים נפרדים. זאת ועוד, כאשר יוצאים לנופש משותף, של מספר משפחות, אפשר להתחלק באותה וילה, ובכך לחסוך בעלויות במידה ניכרת. בהקשר הזה, ישנן וילות אשר כוללות לא פחות מתשעה חדרי שינה, כולל חדרי שינה זוגיים.

וילה לנופש, בהמשך לכך, מסייעת לחסוך בהיבטים אחרים של החופשה, בהם אין לזלזל כלל וכלל. הוילות המובילות ביותר שיש, דוגמת וילה ניכרת, מאובזרות ומרוהטות לעילא ולעילא. ביטוי מובהק של כך נמצא במטבח, הכולל את כל הדרוש להכנת ארוחות איכותיות במיוחד. בכך ניתן לחסוך הרבה מאד כספים: חשבו, למשל, על אכילה במסעדות, או על ההתייקרות המשמעותית במחיר בית המלון ברגע שמוסיפים לאירוח גם ארוחות.

האווירה כן קובעת

השכרת וילה לנופש נחשבת למומלצת ולו מכיוון שהיא מאפשרת לחרוג מהנוסחאות השגרתיות של החופשה. הוילות נוטות להציע חוויה מלאה הרבה יותר, עם היבט פסטורלי של ממש: המשפחה הנופשת בוילה יכולה ליהנות משקט מופתי, וזאת להבדיל מהעומס של בתי המלון, אשר פוגע בחוויה המושגת בצורה לא מבוטלת. אחרי הכול, כמעט כל משפחה יוצאת לנופש כדי לקבל קצת שקט ולהימלט מהעומס שמאפיין את חיי היום היום.

כיום, ניתן בהחלט למצוא וילות בישראל אשר מציעות לנופשים בהן את האירוח המפנק ביותר האפשרי – למעשה, לא פעם המדובר הוא באטרקציה בפני עצמה. וילה הכוללת בתוכה ג’קוזי יכולה להיות בסיס נפלא לחופשה רומנטית, כאשר גם בריכת השחייה הפרטית תורמת להפיכת החופשה לחווייתית במיוחד. חלק מהוילות בישראל ערוך לקבל אורחים לכל אורך השנה, בין השאר בדמותה של בריכה מקורה ומחוממת, או אמצעי חימום בתוך הוילה. גם התשתיות הנמצאות מסביב לוילה, ביניהן ניתן למצוא פינות ישיבה, פינות מנגל או אפילו שולחנות סנוקר, סביר שיתקבלו בברכה על ידי כל בני המשפחה.