רכס הרי הפירנאים בין ספרד לצרפת, רכס הכוכב בפורטוגל וכמובן רכס ההרי ההימלאיה מראים טוב יותר מכל דבר אחר את עוצמתו של הטבע. רוצים להגיע לאחד הרכסים המדהימים בעולם ולא יודעים מאיפה להתחיל? הנה כמה הצעות

קבוצת הרים שתחומה על ידי אובייקטיבים גיאוגרפיים כמו עמקים או ערוצי נחל, מה שנקרא בעגה המקצועית “רכס”, קובעת לעיתים קרובות את האופי של מדינות שלמות. כתוצאה מכך, רכסי הרי מדהימים ברחבי העולם משמשים מוקד עלייה לרגל מצד תיירים וחובבי טבע.

היתרון של טיול ברכסי הרים מדהימים ברחבי העולם הוא שניתן לשלב הליכה רגלית עם נסיעה בג’יפ, או לישון באתרי תיירות שנמצאים ממש במוקד הרכס. הכל תלוי באופי הטיול שאותו רוצים לתכנן ובמסגרת התקציב. כמו כן, כדאי לקחת בחשבון כמה רכסים מיוחדים ולהתחיל מהם את המסע לראש ההר.

לחובבי יעדים קרובים: רכס הרי הפירנאים

הרי הפירנאים מהווים גבול טבעי בין ספרד וצרפת ומחלקים את חצי האי האיברי לשניים. הקרבה שלהם למדינות שגם ככה פופולאריות מאוד אצל התייר הישראלי הופכת אותם ליעד אטרקטיבי, נגיש וזול.

במרכז רכס הרי הפירנאים נמצאת הנסיכות הקטנה אנדורה והפסגה הכי גבוהה עליהם נקראת אנטו ומגיעה לגובה של 3,404 מטר מעל פני הים. ברכס הרי הפירנאים יש המון שמורות טבע, אתרי ספורט אתגרי, מסלולי הליכה, ראפטינג ואופני הרים וניתן לערוך גם טיולים בשמורת פוסט מלדטה או אגיאס טורטאס שנמצאות בחלק הספרדי ועוזרות להיכנס לאווירה.

הכוכב של פורטוגל

לא רחוק מספרד וצרפת אבל עם אופי קצת שונה מציעה פורטוגל את רכס הכוכב – Serra da Estrela. כל טיול מאורגן לפורטוגל הוא הזדמנות מעולה לעלות על הרכס, לראות אותו מקרוב ולבלות באחת האטרקציות שמפוזרות בסביבה. זהו האזור הגבוה ביותר בפורטוגל ובשיאו הוא מתנשא ל-1,200 מטר.

רכס הכוכב בפורטוגל מתאפיין בצמחיה דלה וכך מאפשר לראות נקודות נוף מיוחדות. לאורך הרכס משחקי צבעים מעניינים בין מסלעים שחורים, לבנים ואפורים לבין החלקים הירוקים והצהובים של הצמחייה והפריחות וכמובן שבתקופת החורף יש עליו אתרי סקי. אם תהיו רעבים, נסו לעצור אצל המקומיים כדי לטעום גבינות עזים, נקניקים וליקרים מפירות טריים וטעימים.

רכס הרי ההימלאיה למיטיבי לכת

אף רשימה של רכסי הרים מדהימים ברחבי העולם לא יכולה להיות שלמה בלי התייחסות להימלאיה. זהו לא רק רכס ההרים הגבוה בעולם, אלא גם הגבול הטבעי שמפריד בין תת היבשת ההודית מדרום ובין מישורי טיבט בצפון.

מבחינה גיאוגרפית, רכס הרי ההימלאיה נמצא במרכז אסיה. הפסגות הגבוהות ובהן האוורסט נמצאות לאורך הגבול בין נפאל וטיבט, בין נפאל להודו ובין סין לפקיסטן. ההימלאיה מאז ומעולם שאבו את תשומת הלב של חוקרים, מדענים ומגלי ארצות והיום אפשר להגיע אליהם בקלות.