במידה שאין לכם מושג ביטוח חובה מהו, ואינכם בטוחים אודות מחירו האידיאלי של ביטוח כזה, מומלץ לכם לעיין במאמר זה וללמוד מעט אודותיו.

המונח עצמו, “ביטוח חובה”, אומר המון; על פי החוק במדינה, מדובר בביטוח חובה על כל אדם המחזיק ברכב. אדם שלא דאג לביטוח חובה לרכב, מצוי בסכנת של קבלת קנס וזימון לבית המשפט לתעבורה.

לאחרונה, ביטלה מדינת ישראל את המדיניות שהייתה מקובלת עד לאחרונה, שהתבססה על נפח מנוע הרכב. ביטול זה הביא לשינוי מחירים של ביטוח חובה שהוצע על-ידי חברות ביטוח שונות בארץ. כדאי לבצע סקר שוק ולקבל הצעות שונות טרם רכישת ביטוח חובה לרכב.

הכלי היסודי בו ניתן להשתמש כדי ללמוד על מספרים ומחירים של ביטוח חובה, הוא מחשבון ביטוח. כל שיש לעשות, הוא להגיע לאתר של משרד האוצר באינטרנט, למצוא את המחשבון לחישוב ביטוח חובה, להזין את הנתונים המתאימים, ולקבל תעריף אידיאלי עבורכם.

נוסף על כך, המחשבון יציג תעריפים שפורסמו על-ידי חברות ביטוח שונות בישראל, מה שיעניק לכם אומדן אודות מחיר מומלץ של ביטוח חובה ואודות חברות ביטוח שיוכלו לספק לכם ביטוח חובה במחיר כזה.

דברים נראים בכללם פשוטים, אולם עדיין מומלץ לוודא שאכן מדובר במחירי אמת. קחו בחשבון את התחרות הקיימת בין חברות הביטוח בישראל, מה שגורם לחברות לשנות מחירים לעיתים מזומנות. על כן, כדאי לקבל הצעות מחיר מחברות הביטוח עצמן, או מאתר אינטרנט המרכז גישה למספר גדול של חברות ביטוח רלבנטיות.

ביטוח חובה לרכב ניתן לארגן כמעט בכל חברות הביטוח. ייתכן שחברה מסוימת תסרב לבטח אנשים מסוימים, בעיקר כאלו עם עבר תאונתי בלתי-שגרתי, או שביצעו עבירות תנועה רבות. במקרים מעין אלו, ניתן לפנות ל”הפול”. גוף זה מעניק ביטוח חובה עבור אלו שלא הצליחו לבטח עצמם באמצעות חברות ביטוח רגילות. על אף שאין לו דרישות מיוחדות, הוא יקר משמעותיות מביטוח רגיל, ועל כן – מומלץ פחות, אלא במצב של חוסר ברירה אחרת.

מה כדאי לדעות אודות ביטוח חובה

ביטוח חובה הינו ביטוח לרכב המכסה נזקי גוף ונזקי נפש. באם אתם מתעניינים ברכישת כיסוי נזקי רכוש, תצטרכו לרכוש ביטוח מקיף; באם תרצו כיסוי נזקים לצד שלישי – תצטרכו לקנות ביטוח צד שלישי.

ביטוח חובה מהווה כיסוי עבור הנהג, עבור נוסעים נוספים ששהו עם הנהג ברכבו, ו/או עוברי אורח שנפגעו בשל התאונה. הכיסוי כולל טיפולים, ניתוחים, שיקום, אשפוז, טיפולים נפשיים, השתלות, תרופות שונות וכל עניין רפואי למעשה בעל קשר ישיר לפגיעה בתאונה.

ניתן לרכוש ביטוח חובה ישירות דרך האינטרנט, ללא צורך בסוכן ביטוח, או באמצעות חברת ביטוח ישירה. חברות אלו יציעו לרוב מחיר אטרקטיבי, כיוון שכאן אין הלקוח נדרש לשלם דמי תיווך לסוכן; מאידך, באם אתם מאלו שאינם מעוניינים למלא טפסים רבים, לשלוח אותם ולברר לגביהם, בכל מקרה של תביעה, נמליץ לכם לפעול על פי הדרך הישנה והקלאסית – הסתייעות בסוכן ביטוח אישי, או לחילופין – סוכנות ביטוח באזורכם.